TMS’den işten çıkarılan işçilere destek

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Teknogon Fabrikasında çalışan sendika üyesi 3 kişinin işten çıkarılmasına Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak ve beraberindeki sendikalılar tepki gösterdi.

TMS’den işten çıkarılan işçilere destek
banner301

banner287
Fabrika önünde sendika üyeleri ile birlikte toplanan Koçak, bu işçilerin sendikalı olduğu için işten çıkarıldıklarını iddia etti.

Çerkezköy Bakış - Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, burada yaptığı açıklamada, sendika üyelerinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek,  “Türk Metal Sendikası olarak bir süredir arkadaşlarımızla beraber örgütlenme çalışması yürüttüğümüz işyerinde gerekli çoğunluğu sağladık ve bunun akabinde Çalışma Bakanlığı’ndan yetki tespit yazımız olumlu gelmiştir. Teknogon emekçisine ve Türk Metal Sendikası ailemize hayırlı ve uğurlu olsun. Ne yazık ki işveren, işyerinde tek suçu sendikalı olmak olan 3 arkadaşımızın işi sonlandırmıştır. İşten çıkarılma sebebi ise performans düşüklüğü diye sudan sebepleri bahane göstererek bu mübarek Ramazan ayında işlerine son vermişlerdir. Bizler işverenin bu katı tutumunu kınıyor kısa zamanda bu yanlıştan dönmelerini istiyoruz.”dedi.
Konuşmanın ardından sloganlar atan sendikalılar, ardından fabrikanın önünden ayrıldılar.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306