Tokatlılar piknikte buluşacak

Çerkezköy Tokatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organizasyonunda Büyükçavuşlu’da piknik düzenlenecek.

Tokatlılar piknikte buluşacak
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Tokatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetimi 17 Temmuz Pazar günü Büyükçavuşlu’da piknik düzenleyecek. Yöresel sanatçılardan Ünzile Tekin ile Nevzat Ak’ın sahne alacağı piknikte ayrıca Tokat yöresine özgü çeşitli etkinlikler sahnelenecek. Çerkezköy Tokatlılar Derneği Başkanı Ersoy Aktaş, tüm hemşehrilerini pikniğe davet etti.

PAZAR GÜNÜ DÜZENLENECEK

17 Temmuz Pazar günü düzenlenecek piknik gün boyu sürecek. Çerkezköy Tokatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ersoy Aktaş, tüm hemşehrilerini piknik organizasyonuna davet ederek “Dernek yönetimi olarak ilk piknik organizasyonumuzu gerçekleştireceğiz. Bu organizasyonumuzda Çerkezköy ve bölgede ikamet eden tüm hemşehrilerimizi yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

“GELENEKSEL HALE GETİRMEYİ PLANLIYORUZ”

İlkini düzenleyecekleri pikniği geleneksel hale dönüştürmeyi planladıklarını anlatan Ersoy Aktaş “İnşallah bundan sonra her yıl düzenlenecek geleneksel piknik şöleninde bir arada olacağız.” diye konuştu.

banner287
“HEMŞEHRİLERİMİZLE BİR ARADA OLMAK İSTİYORUZ”

Dernek Yönetimi olarak bu tür sosyal ve kültürel etkinliklere önem verdiklerini anlatan Aktaş şöyle devam etti: “Çerkezköy Tokatlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetimi olarak hemşehrilerimize yönelik çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Piknik organizasyonumuz geniş kapsamlı bir etkinlik olacak. İnşallah bu organizasyonda tüm hemşehrilerimizle bir araya gelecek bol bol hasret gidereceğiz”

“YÖRESEL SANATÇILARIMIZ SAHNE ALACAK”

Piknik organizasyonunda yöresel sanatçılar Ünzile Tekin ile Nevzat Ak’ın sahne alacağını açıklayan Aktaş “Memur Sen Genel Başkanı ve aynı zamanda Eğitim Bir Genel Başkanı Ali Yalçın, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz organizasyonumuza katılacak. Bölge milletvekillerimiz ile kurum ve kuruluşların temsilcilerine yönelik davetimiz sürüyor.” diye konuştu.

“KÜLTÜREL ETKİNLİKLER DE DÜZENLENECEK”

Aktaş, piknikte eğlence dışında kültürel etkinlikler de düzenleneceğini belirterek “Tokatımızı tanıtıcı bir gösteri sunulacak. Ayrıca yöremize özgü çeşitli halk oyunları gösterileri ile kültürel etkinlikler sahnelenecek. Çekilişlerle televizyondan buzdolabına dizüstü bilgisayardan telefona kadar çeşitli hediyeler sahiplerini bulacak. Organizasyonumuzda ayrıca halat çekme, çuval yarışı gibi etkinlikler yer alacak. Hem eğlence hem de kültürel anlamda dolu dolu bir gün geçireceğiz”  dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454