Tokatlılar, Sulusaray Kaymakamını ağırladı

Tokat hemşehri derneklerinin faaliyetlerini incelemek üzere Çerkezköy’e gelen Tokat Sulusaray Kaymakamı Nazlı Demir, Tokatlı işadamlarıyla bir araya geldi.

Tokatlılar, Sulusaray Kaymakamını ağırladı
banner301
Çerkezköy Tokatlılar Derneği Başkanı Ersoy Aktaş ile dernek yönetimi, hemşehri derneklerinin faaliyetlerini incelemek üzere Çerkezköy’e gelen Tokat Sulusaray Kaymakamı Nazlı Demir’i ağırladı. Ziyarette çalışmalarını anlatan Dernek Başkanı Ersoy Aktaş, önümüzdeki günlerde Çerkezköy’de Tokat Yazması ile Tokat Sofra Bezi atölyesi açacaklarını açıkladı.

Çerkezköy Bakış -
Tokat hemşehri derneklerinin faaliyetlerini incelemek üzere Çerkezköy’e gelen Tokat Sulusaray Kaymakamı Nazlı Demir, Tokatlı işadamlarıyla bir araya geldi.

ÇERKEZKÖY’E GELDİ

Çerkezköy Tokatlılar Derneği Başkanı Ersoy Aktaş ile Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Cuma akşamı saat 21.00’da Sulusaray Kaymakamı Nazlı Demir’i ağırladı. Kafega Cafe-Restaurant’ta düzenlenen programda Sulusaray İlçe Müftüsü İzzet Kendir, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, Kapaklı Tokatlılar Derneği Başkanı Yusuf Orçun Demir, Karaağaç Balıkhisar Derneği Başkanı Fatih Yelkaya, Sulusaraylılar Derneği Başkanı Sinan Genç, Çerkezköy Fatih Mahalle Muhtarı Mehmet Çetin ile bölgede faaliyet gösteren Tokatlı işadamları katıldı.

DEMİR: MUTLULUK DUYUYORUZ
banner287

Sulusaray Kaymakamı Nazlı Demir’i Çerkezköy Tokatlılar Derneği Başkanı Ersoy Aktaş ile dernek yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Kaymakam Demir, ziyaretinde Tokatlıların hangi iş kolunda faaliyet gösterdiklerini sorarak “Tokatlı hemşehrilerimizin bölgede çeşitli faaliyet alanlarında bulunmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

AKTAŞ DERNEK FAALİYETLERİNİ ANLATTI

Çerkezköy Tokatlılar Derneği Başkanı Ersoy Aktaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti anlatarak Kaymakam Nazlı Demir’e teşekkür etti. Dernek faaliyetlerini anlatarak konuşmasını sürdüren Aktaş, “Çerkezköy’de ikamet eden hemşehrilerimize yönelik çeşitli etkinlikler ve çalışmalar düzenliyoruz. Her zaman sıkıntılarını çözme adına el birliği içerisinde çalışıyoruz” dedi.

TOKAT YAZMASI VE SOFRA BEZİ ATÖLYESİ AÇILACAK

Önümüzdeki günlerde Tokatlı bayan hemşehrilerinin istihdamına yönelik Tokat Yazması ile Tokat Sofra Bezi atölyesi oluşturacaklarını kaydeden Aktaş “Hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Hazırlıklarımız tamamlandığında Çerkezköy’de Tokat Yazması ile Tokat Sofra Bezi atölyesini açacağız. Buraya devam eden kardeşlerimiz hem Tokat Yazması ile Tokat Sofra Bezi yapımını öğrenecekler hem de bir gelir elde etme imkanı bulacaklar. Ayrıca anne ve anne adaylarına, 0-18 yaş arası çocuk bakımı ve iletişimi ile ilgili kurs açacağız. Bu kursumuz da Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle olacak” dedi. Ersoy Aktaş’ın konuşmasını tamamlaması sonrasında ziyaret karşılıklı fikir alışverişiyle devam etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459