Tören detayları belli oldu

Cumhuriyet’in kuruluşunun 93.yıl dönümü ile Çerkezköy’ün kurtuluşunun 94’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek törenin detayları belli oldu.

Tören detayları belli oldu
banner301
Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet’in kuruluşunun 93.yıl dönümü ile Çerkezköy’ün kurtuluşunun 94’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek törenin detayları belli oldu. Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek kutlamaların hava muhalefeti olması halinde Çerkezköy Spor Salonu’nda yapılacağını açıkladı.

TOPLANTI YAPILDI

29 Ekim 2016 Cumhuriyet Bayramı Kutlama Komitesi toplantısı dün saat 09.00’da Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay başkanlığında yapıldı. Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Çerkezköy 3’ncü Zırhlı Tugay Komutanlığı, Çerkezköy Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği, Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanlığı, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığından temsilciler ile basın temsilcileri katıldı.

GENİŞ KATILIMLA KUTLANACAK

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Cumhuriyetin kuruluşu ve Çerkezköy’ün kurtuluş gününün aynı gün kutlanacağını hatırlatarak “Törene katılımın geniş olması için bir süredir çalışma yapıyoruz. Töreni çocuklarımız ve gençlerimizin en yüksek bir şekilde katılımıyla kutlayacağız.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Hava muhalefetinin olması halinde törenin Çerkezköy Spor Salonu’nda yapılacağını kaydeden Kaymakam Kubilay “İlçe Kutlama Komitesi Alt Komisyonuna sunulan tekliflerle birlikte bu yıl ki törenleri farklı bir şekilde düzenleyeceğiz. Bu anlamda katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

banner287
TÖREN DETAYLARI BELLİ OLDU

Cumhuriyet Bayramı ve Çerkezköy’ ün Kurtuluşu töreni kapsamında; Kutlama Törenleri 28 Ekim 2016 Cuma günü Saat 13.00’te başlayacak. Belediye Başkanlığınca marşlarımız ve kahramanlık türkülerimiz Cumhuriyet Haftası boyunca günün belirli saatlerinde ses yayın cihazından yayımlanacak.

ÇELENK SUNUMU YAPILACAK

İlköğretim ve Ortaöğretim Okulu öğrencileri arasında “Cumhuriyet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ile voleybol, basketbol ve masa tenisi turnuvaları düzenlenecek. 28 Ekim 2016 Cuma günü Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri, Saat: 12.30’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıt’ ı önünde hazır bulundurulacak. 28 Ekim 2016 Cuma günü Saat: 12.45’te Çelenkler, İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından törenle Atatürk Anıtına sunulacak. Saygı Duruşunu müteakiben İstiklal Marşı eşliğinde bayrağımız göndere çekilecek.

TEBRİKAT SAAT 10.00’DA BAŞLAYACAK

29 Ekim 2016 Cumartesi günü Saat 09.00’da kaymakamlık makamında tebrikat yapılacak.10.00’da Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı halkın bayramını kutlayacak. Sonrasında saygı duruşu yapılarak, İstiklal Marşının okunmasıyla birlikte bayrağımız göndere çekilecek. Bu esnada Çerkezköy’ün kurtuluşu tiyatral gösteriyle canlandırılacak.  

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLECEK

Cumhuriyetin 93’üncü yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek. Çerkezköy’ün düşman işgalinden kurtarılması nedeniyle Çerkezköy Kaymakamlığı ve Çerkezköy Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan “Dünden Bugüne Çerkezköy” konulu Resim Sergisi ve Atatürk Koşusu düzenlenecek. Cumhuriyetimizin 93’üncü Yılı Resmi Kutlama Törenleri, 28 Ekim 2016 Cuma günü Saat 13.00’te başlayacak, 29 Ekim 2016 Cumartesi günü Saat: 24.00’te sona erecek.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306