Trakya’daki büyük ölçekli sanayicilerle buluşacaklar

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, mikro ve küçük ölçekli sanayici üyelerini büyük ölçekli sanayici üyeleri ve Trakya çapındaki sanayicilerle buluşturacağı KOSGEB destekli proje başlattı.

Trakya’daki büyük ölçekli sanayicilerle buluşacaklar
banner301
Çerkezköy  Bakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası, mikro ve küçük ölçekli sanayicileri, bölgedeki ve Trakya’daki büyük ölçekli sanayicilerle buluşturma projesi başlatırken, KOSGEB destekli proje 8 ay sürecek. Projede katılım yapan yaklaşık 40 firmanın, bu sürede 4 eğitim, 1 panel ve 1 fuar organizasyonu hizmeti alacağı belirtildi.

İLK EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Projede 4 eğitim, 1 panel ve en sonunda 1 fuar organizasyonunun yer aldığını belirten yetkililer “Mikro ve küçük ölçekli 40 firmanın 4 eğitim ve 1 panel ile yaşadıkları süreç sonrası kendilerini Çerkezköy ve Çorlu başta olmak üzere tüm Trakya sanayicilerine tanıtabileceği 3 günlük fuar organizasyonu aşamasına geçilecek. Fuar, projenin son ayı Mayıs 2017’de gerçekleştirilecek” dedi. Proje kapsamında planlanan 4 eğitimden birincisi olan “Müşteri İlişkileri Yönetimi Eğitimi” proje yararlanıcısı mikro ve küçük ölçekli KOBİ’lerin katılımıyla gerçekleştirildi.

banner287
PROJENİN BAŞLATILMA SÜRECİ

Projenin başlatılma süreciyle ilgili bilgi veren Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Proje Geliştirme Yöneticisi Ayşenur Taş, “Çerkezköy TSO olarak yapılan anket ve araştırmalarda üyelerin genel olarak Çerkezköy’deki sanayicilere ulaşamadıkları, sanayicilerin ise yine genel olarak Çerkezköy’deki firmalar yerine şehir dışı firmalardan hizmet almaları yönüne gittikleri belirlendi. Yine anketlerde ve ikili görüşmelerde bu durumun giderilmesi veya en aza indirilmesi konusunda Çerkezköy TSO’dan taleplerde bulunulmaktaydı. Odamızın 8. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Murat Bakıral’ın söz konusu bu talepleri karşılamak üzere önerdiği proje fikri ile çalışmaya başlandı. Hazırlanılan ve KOSGEB’den yüzde 50 destek alınan projenin onayının ardından talep toplandı ve geçtiğimiz cumartesi günü yapılan ilk eğitimle projeye start verildi” dedi.

KÜÇÜK SANAYİCİLER İÇİN YENİ İMKAN OLUŞTURACAK

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası 8. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Murat Bakıral da önerdiği bu projenin, bölgedeki küçük ölçekli firmalara kazandıracağı katma değer açısından son derece önemli ve de heyecan verici bir gelişme olduğunu belirterek “Proje sonunda yapılacak fuar da projenin en cazip ve zirve noktası olacak. Son üç haftalık süreçte projenin bilgilendirme toplantısının ardından, talep toplama safhası gerçekleşti. Projeye katılabilmek için son birkaç başvuru daha alınabilecek. Çerkezköy TSO, önerilen projeleri hayata geçirmek için ciddi bir çaba içerisinde. Bu proje küçük sanayiciler için yepyeni bir imkân oluşturacak” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459