TREDAŞ’ı yaklaşık 40 bin TL’lik zarara uğrattılar

Elektrik hatlarını yer altına alma çalışmalarını sürdüren TREDAŞ ekiplerinin kablolarını çalan 4 kişi emniyet ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Emniyette ifadesi alınan Soydan E.(16), İsmail Ö.(16), Aşkın O.(23) ve Batuhan G.(21) adliyeye sevk edildi.

TREDAŞ’ı yaklaşık 40 bin TL’lik zarara uğrattılar
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Şehit Erdinç Duran Sokak üzerinde meydana gelen hırsızlık olayında dört kişi TREDAŞ’a ait beton panolardan çok sayıda elektrik kablosu çaldı.
TREDAŞ’A AİT ELEKTRİK KABLOLARINI ÇALDILAR
Önceki gece 04.30 sıralarında meydana gelen hırsızlık olayında 4 kişi TREDAŞ’a ait elektrik kablolarını çaldı. Edinilen bilgiye göre Şehit Erdinç Duran Sokak üzerinde elektrik hatlarını yer altına alma çalışmalarını sürdüren TREDAŞ ekiplerine ait beton panolarından Soydan E.(16), İsmail Ö.(16), Aşkın O.(23) ve Batuhan G.(21) kablo çaldı.
KAÇAN 3 ŞAHSI ASAYİŞ EKİBİ EVLERİNDE YAKALADI
Kablo kesme makasıyla birer metre boyunda 9 parça ile çok sayıda küçük parça kabloyu çuvallara koyan, bir kısmını da ellerinde taşıyan zanlılar Malkoçoğlu caddesi üzerinde vatandaşlar tarafından fark edildi. Vatandaşlar ardından emniyet ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis ekiplerini karşılarında gören 4 şahıstan 3’ü olay yerinden kaçarken, Batuhan G. yakalanarak gözaltına alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürülen Batuhan G’nin alınan ifadesinin ardından Asayiş büro amirliğine bağlı ekipler kaçan diğer 3 şahsı evlerinde yakalayarak gözaltına aldı.
banner287
ELEKTRİK KABLOLARINA EL KONULDU
Çaldıkları kablolarla TREDAŞ’ı yaklaşık 40 bin TL zarara uğratan zanlılar ifadeleri alındıktan sonra dün saat 14.00’da adliyeye sevk edildiler. Aşkın O. ile Batuhan G.’yi Asayiş büro ekibi adliyeye götürürken, yaşları küçük olan Soydan E. ve İsmail Ö’yü ise çocuk büro ekibi adliyeye götürdü. Diğer yandan çalınan kablolara polis ekiplerince el konulurken, olayla ilgili tahkikat devam ediyor.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493