Türkiye birincilerine plaketleri verildi

Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamına doğru yanıtı vererek Türkiye birincisi olan Gülerçin Koleji’nden 6 öğrenciye düzenlenen törenle plaketleri takdim edildi.

Türkiye birincilerine plaketleri verildi
banner301

Plaket törenine Gülerçin Koleji kurucusu Sait Bülent Gülerçin, okul müdürü Ömer Kürklü, okul öğretmenleri ve plaket alan öğrencilerin aileleri katıldı.

Çerkezköy Bakış - Açıklanan resmi sonuçlara TEOG sınavında 120 sorunun tamamına doğru yanıt vererek Türkiye birincisi olan Özel Gülerçin Koleji öğrencileri Furkan Yüksel, Mete Çeşmeliler, Ceren Şen, Arda Parmaksız, Mert Aktaş ve Arjin Özceylan düzenlenen törenle plaketle ödüllendirildi. Törende bir konuşma gerçekleştiren okul müdürü Ömer Kürklü; “Resmi sonuçlara göre 43 öğrencimizin girdiği sınavda 6 öğrencimiz 120 sorunun hepsine doğru yanıtı vererek Türkiye birincisi olmaya hak kazanmıştır. 9 öğrencimiz ise 120 soruda 119 doğru yapmışken, 6 öğrencimiz de 118 doğru sayısına ulaşmıştır. 120 soruda ortalama doğru sayımız 112.3 olarak belirlenmiştir. 20 soruluk 6 temel ders için doğru sayı ortalamamız ise Türkçe 19,06, Matematik 17,58, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 19,02, Fen Bilimleri 18,62, İnkılap tarihi ve Atatürkçülük 19,11 ve İngilizce 18,88 olmuştur.” diye konuştu.
Kürklü “Çocuklarımızı kutluyoruz. Yoğun bir çalışma gayreti çabanın içine girdikten sonra böyle büyük bir başarıya imza attılar. Bu başarıda çocuklarımızın emekleri kadar öğretmenlerimizin emeği de büyüktür. Siz değerli velilerimizin de çok büyük çabaları oldu bizleri desteklediniz. Sizlere de bu anlamda çok teşekkür ediyoruz. İnanıyorum ki çocuklarımız bundan sonraki eğitim hayatında daha büyük başarılara imza atacak. Çünkü temeli sağlam aldılar, akademik anlamda, ahlaki anlamda, sosyal anlamda sağlam bir eğitim aldılar. Çocuklarımızın önü yolu hep açık olsun’’ dedi.
 

banner287
PLAKETLERİ VERİLDİ

Özel Gülerçin Koleji Kurucusu Sait Bülent Gülerçin ise başarılı çocuklar yetiştirdikleri için öğrencilerin ailelerine teşekkür ederek Türkiye 1.si olan 6 öğrenciye plaketlerini verdi. Tören öğrencilerin aileleri ve öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459