Uğur Okulları’ndan tercih desteği

Özel Çerkezköy Uğur Okulları Okul Müdürü Kadir Reis Zenginal, 12-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında ücretsiz TEOG Tercih danışmanlığı hizmeti vereceklerini açıkladı.

Uğur Okulları’ndan tercih desteği
banner301

Çerkezköy Bakış - Okul puanlarının yerleştirme puanları için önemli bir faktör olduğunu belirten Zenginal “TEOG ( Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş ) sınavlarının ardından, okul puanlarının da dâhil edilerek hesaplandığı Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) 30 Haziran 2017 tarihinde açıklandı. Sonuçlara göre Türkiye genelinde 500 tam puan alan öğrenci sayısı 176 olarak ilan edildi. 15 binin üzerinde öğrencinin TEOG-2’de tam puan almasının ardından, açıklanan YEP ile bu sayının 176 ‘ya düşmesi okul puanlarının yerleştirme puanları için çok önemli bir faktör olduğunu kanıtladı.” dedi.
 

TERCİH YAPARKEN YÜZDELİK DİLİM DİKKATE ALINMALI

banner287
14-24 Temmuz tarihleri arasında yapılacak TEOG tercihleri ile veliler ve öğrenciler için heyecanlı bir sürecin başladığını ifade eden Özel Çerkezköy Uğur Okulları Okul Müdürü Kadir Reis Zenginal  “Geçmiş yıllarda gerçekleştirilen TEOG sınav sonuçları ile kıyasladığımızda, yerleştirme puanlarında bu yıl 1- 2 puan yükselme olacağını öngörüyoruz. Tercih sırasında mutlaka yüzdelik dilimlere dikkat edilmeli ve öğrenciler 25 tercih hakkını doğru kullanmalıdır. Tercih listeleri hazırlanırken okulların üniversitedeki başarıları, öğrencinin ilgi ve yeteneklerine uygunluğu, fiziki koşulları ve ulaşım olanakları da göz önünde bulundurulmalıdır diye konuştu.
 

UĞUR TERCİH OFİSİ ÖĞRENCİLERE DESTEK OLACAK

Uğur Okullarının eğitimde 49 yıllık sınav deneyimi ve birikimine sahip olduğunu vurgulayan Zenginal “Çerkezköy’ün lider, kurumsal okulu olan Uğur Okullarında, 12-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında ücretsiz TEOG Tercih danışmanlığı hizmeti verilecektir. Amacımız, öğrencilere doğru lise tercihi yapmaları konusunda danışmanlık hizmeti sunmaktır. Uğur TEOG Tercih Ofisimiz hafta içi her gün 10.00 – 17.00 saatleri arasında tüm Çerkezköy öğrencilerine destek olacaktır’’ açıklamalarında bulundu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306