UKOME

Çerkezköy’de servis taşımacılığı yapan ‘S’ plakalı araç sürücüleri, yol belgeleriyle ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) Daire Başkanlığı’na bir türlü ulaşamadıklarını belirterek, artık çıldırma noktasına geldiklerini ifade ettiler.

UKOME
banner488
banner301

Haber: Emrah ÇOĞALAN
Çerkezköy Bakış - 
Yol belgeleriyle alakalı olarak bir türlü UKOME yetkililerine ulaşamadıklarını ifade eden S pakalı araç sahipleri Nihat Usta, Selahattin Tokgöz ve Hanifi Karataş adeta ateş püskürdü. 6 aydan beri telefonlarına kimsenin çıkmadığını belirten Nihat Usta, “UKOME’ye bilgi almak istiyoruz ama bir türlü ulaşamıyoruz. 1998 model aracımız var ve yol belgesi alıp alamayacağımızı sormak için arıyoruz, ama ulaşamıyoruz. Çerkezköy olarak bir model öğrenmek için acaba buradan 25-30 TL harcayıp Tekirdağ’a giderek bilgi alıp gelmek zorunda mıyız?  Neden bu telefonlara bakılmıyor ve cevap verilmiyor. Bizden her türlü belgeyi isterken paramızı alıyorlar ama telefonlarımıza cevap vermiyorlar, böyle bir saçmalık olur mu ya?” dedi.

ARTIK SİGORTALARIMIZ ATTI
Kendisine yol belgesi verilecek mi verilmeyecek mi bunu merak ettiğini sözlerine ekleyen Usta, “Bilgi almak için 6 aydan beri bir cevap alamıyorum. Yol belgelerinde 1997 modele bu sene belge verilmedi. Öğrenmek için telefonlara cevap verilmiyor ve yetkili bulamıyoruz. UKOME telefonlara cevap vermiyor. Büyükşehir şikayet merkezini aradım ve onlar bile ulaşamadı. Sigortalarımız artık attı ve sinir stres kalmadı” ifadelerine yer verdi.

UKOME SADECE TEKİRDAĞ’DA KURULMADI

banner287
Bir diğer esnaf Selahattin Tokgöz ise o koltuklar da boşuna oturmasınlar, adam gibi işlerini yapsınlar diyerek, “Bilmiyorlarsa UKOME sadece Tekirdağ da kurulmadı. Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Araç değişikliği yaptım getirdiğim araca plakamı değiştirdim yol verdiler şimdi de yol belgemi vermiyorlar. 1994 model arabadan 2005 model arabaya plakayı naklettim, buraya kadar yol verdiler ama şimdi de yol belgemi vermiyorlar” diye konuştu.

BELGE ALAMADIĞIMIZ İÇİN ARAÇLARIMIZ YATIYOR
Tokgöz konuşmasının devamında ise, “İnsanlarımızı bu işi yapan S plakalı insanları şirketlere galerilere fabrikalara zorunlu bir şekilde köle yaptırıyorlar. Nedeni de adamın arabası 2 sene evvel almış, borcunu ödememiş modelden dolayı yol belgesi vermiyor. Arabanı değiştireceksin diyor. 1998 model arabası var ve yol belgesi vermiyorlar. Gerekçe de göstermiyorlar. Yol belgesine evraklara geç kaldın mazeretiyle icralık ve hacizlik olunuyor. Bu vesileyle 480 plakanın iptali söz konusu. Uygunsuz ve dengesiz bir sistemin içindedir Tekirdağ UKOME. Çok büyük sıkıntı içindeyiz. UKOME kurulduğundan beri lehimize bir iş yapmadı. Belge alamadığımız için araçlarımız yatıyor” dedi.

MASANIN HAKKINI VERECEK MEMUR YOK
UKOME’de masanın hakkını verecek bir tane memurun olmadığını ifade eden Nihat Usta, “Bu işten bilgisi olmayan herkes orada toplanmış. UKOME bir gün biz esnafları muhattap alıp da derdimizi dinlememiştir. Ama bir gün yol belgemizin günü geçtiği zaman arkadan cezayı gönderip arkasında da icraya veriyor ki malları gasp ediyor. Bir kere derdiğimizi dinlemeyen UKOME icraya vermesini çok iyi biliyor. Komisyondaki insanlar bizim dertlerimizi dinlemeden neye göre imza atıyorlar. Attıkları imzaların ne için atıldığını biliyorlar mı acaba. Gelip bizden bilgi de almıyorlar” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner462

banner306

banner459