Ülker: Demokrasimiz kurtuldu

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs-Haziran ayı meclis toplantısı tek oturumla tamamlandı.

Ülker: Demokrasimiz kurtuldu
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs-Haziran ayı olağan meclis toplantısı dün Meclis Başkanı Taha Ülker başkanlığında yapıldı. Toplantıda bir grup askerin darbe girişimini değerlendiren Ülker “Darbe girişimi bastırılarak demokrasimiz kurtarıldı. Bunun için sevinç duyuyoruz. Ancak bu olaylarda birçok güvenlik görevlimiz ve vatandaşımız vefat etti. Bundan dolayı da büyük bir üzüntü duyuyoruz” dedi.

MECLİS DÜN TOPLANDI

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonu’nda dün yapılan toplantı saat 16.30’da başladı. Açılış ve yoklamanın ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce Meclis Başkanı Taha Ülker, bir grup askerin darbe girişimi sonrasında yaşananları değerlendirdi. Darbe
girişimi sonrasında yaşananların bir kısmının sevindirici, bir kısmının ise üzüntü verici olduğunu belirten Ülker “Darbe girişimi bastırılarak, demokrasimiz kurtarıldı. Bunun için sevinç duyuyoruz. Ancak bu olaylarda birçok güvenlik görevlimiz ve vatandaşımız vefat etti. Bundan dolayı da büyük bir üzüntü duyuyoruz” dedi.

“DEMOKRASİMİZ DAHA DA GÜÇLENECEK”

Demokrasinin perçinlenmesi için adımlar atılması gerektiğini söyleyen Ülker “Demokrasinin daha da geliştirilmesi için kardeşliğin sağlanması gerekiyor. Kardeşliğin sağlanmasıyla demokrasimiz daha da güçlenecektir.” diye konuştu.

“HERKESİN GÖZÜ ÜZERİMİZDE”

Dış dünyanın yaşanan gelişmeleri adım adım izlediğini anlatan Ülker “Dış ülkelerinin gözü üzerimizde bulunuyor. Biz de itibarımızı yeniden yukarı çıkaracak çalışmalar yapacağız. Yapılacaklar konusunda TOBB Başkanımız sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun düzenlediği ortak basın toplantısında yerinde tespitler yapıldı. 365 oda ve borsa yönetimlerinin imzası olan ortak basın açıklamasında tüm kamuoyuna duyuruldu” diye konuştu.

SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

Meclis Başkanı Taha Ülker’in konuşmasını tamamlaması sonrasında darbe girişimi sırasında şehit düşen güvenlik görevlileri ile vatandaşlarımız için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

banner287
OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

İlk gündem maddesinde mayıs ayı gelir-gider, banka cetveli ve mizanı görüşülerek karara bağlandı. Oda Genel Sekreteri Hakan Gel, Mayıs ayı gelirini 134 bin 806 lira, giderini ise 156 bin 176 lira olarak açıkladı. İlgili gündem maddesi yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle karara bağlandı. Bir sonraki gündem maddesi gereğince Haziran ayı gelir-gider, banka cetveli ve mizanı görüşülerek karara bağlandı. Oda Genel Sekreteri Hakan Gel, haziran ayı gelirini 655 bin 378 lira, giderini ise 319 bin 457 lira olarak açıklandı. Gelir-gider, banka cetveli ve mizanı da yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.

YOĞUN BİR KATILIM OLDU

Dördüncü gündem maddesinde Oda üyeleri için düzenlenen iftar yemeği hakkında bilgi verildi. Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, 3 ayrı noktada düzenlenen yemeğe Oda üyeleri ve ailelerinin yoğun bir katılım sağladığını söyleyerek, katılımcılara teşekkür etti.

AKIN: ÖZÜR DİLİYORUZ

Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Akın, Oda üyelerinin organizasyon için kendilerine teşekkür ettiklerini söyleyerek “Saray İlçesinde düzenlediğimiz iftara 400 kişi, Kapaklı İlçemizde düzenlediğimiz iftara 405 kişi katıldı. Çerkezköy ise 850 kişilik bir iftar programı düzenledik. Yaklaşık 120 kişilik bir katılım oldu. Bundan dolayı bazı üyemiz ile aileleri iftar yapamadı.
İftar yapamayan üyemiz ve ailelerinden özür diliyoruz.” dedi.

KOZUVA: MUTLULUK DUYDUK

Oda Meclis Başkan Yardımcısı Asım Yavuzarslan, önümüzdeki yıl düzenlenecek iftar programı için daha geniş katılımlı program düzenlenmesini istedi. Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, iftar programlarında görev yapan Oda Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ile Oda personeline teşekkür etti. Kozuva, Oda üyeleri ile ailelerinin yoğun katılımından memnun kaldıklarını söyleyerek “Önümüzdeki yıl düzenleyeceğimiz programında gelen önerileri değerlendireceğiz” diye konuştu.

FUAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Beşinci gündem maddesi gereğince Global Connect 2016 fuarı için bilgilendirme yapıldı. Bir sonraki gündem maddesi gereğince Trakya Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunan proje hakkında bilgi verildi. Dilek ve temenniler bölümünde Oda bünyesine katılan personeller kendilerini tanıttı. Dilek ve temenniler bölümü sonrasında Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası mayıs-haziran ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459