Umre’ye gidecekler

Umre’ye gidecek olan 39 kişi için Kızılpınar Merkez Camii’nde bir program düzenlendi.

Umre’ye gidecekler
banner301
Çerkezköy Bakış - Kızılpınar Mahallesi’nden Umre’ye gidecek olan 39 kişi için Kızılpınar Merkez Camii’nde bir program düzenlendi. Dua programında konuşan İlçe Müftüsü Yusuf Tuna “Umre ve hac vazifesi Allah rızası için yapılmalıdır. Umreye gidecek kardeşlerimiz kendilerini muhasebe edecekler, hayatlarını tamir edecekler. İbadetlerimiz ancak bu şekilde gerçek etkisine ulaşır.” dedi.

24 GÜN KALACAKLAR

Pazar günü öğle namazından sonra düzenlenen uğurlama programına Çerkezköy Müftüsü Yusuf Tuna da katıldı. Yapılan duaların ardından umreye yolcuları ayrı ayrı yerlerde yakınları ile vedalaştı. Kızılpınar Merkez Camii’nde düzenlenen uğurlama programında konuşan Kızılpınar Merkez Camii İmamı Ahmet Baksı kendisinin öncülük edeceği 39 kişilik kafile ile yola çıkacaklarını belirtti.

banner287
PERŞEMBE GECESİ YOLA ÇIKACAKLAR

Baksı,1 Aralık Perşembe gecesi Kızılpınar Merkez Camii’si önünden aracın hareket edeceğini söyledi. Baksı “24 günlük Umre yolculuğumuz olacak. İlk gideceğimiz yer Medine-i Münevvere. Orada 5 gün kaldıktan sonra geri kalan 19 günü Mekke-i Mükerreme’de geçireceğiz. Bu tur Diyanet İşleri Başkanlığımızın düzenlediği umre turlarının uzun servisli ilk umre turu olması sebebiyle önemli. Ayrıca kafilemizdeki çoğu kişinin kutsal topraklara ilk kez gidecek olması da bizler için çok önemli. Bu tur ile gidemeyenler için nasipse Mart ayında bir tur daha düzenleyeceğiz. Sizlerin selamlarını oraya götüreceğiz. Sizler için memleketimiz için dualar edeceğiz.” dedi.

“ÖRNEK OLACAĞIZ”

Baksı’nın konuşmasının ardından İlçe Müftüsü Yusuf Tuna bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına dua ederek başlayan Tuna, umre ve hac vazifelerinin Allah rızası için yapılması gerektiğine dikkat çekti. Tuna “Halkımızda yanlış bir anlayış var. Umre ve Hac vazifelerinden sonra metreye dokunmam, elimi ayağımı ticaretten keserim gibi anlayışlar İslam ile bağdaşmamaktadır. Allah rızası için gerçekleştirdiğimiz vazifeler sonrasında yine Allah’ın rızasını gözeterek hayatımızı sürdüreceğiz. Dünya işlerine daha çok el atarak, neslimiz, milletimiz için örnek bir hayatı göstermemiz gerekiyor.” dedi. Umrenin ömür, bereket, tamir etmek demek olduğuna dikkat çeken Tuna, “Umreye gidecek kardeşlerimiz kendilerini muhasebe edecekler, hayatlarını tamir edecekler. İbadetlerimiz ancak bu şekilde gerçek etkisine ulaşır.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306