Uyutularak diş tedavisi

Sağlık Bakanlığı’nın bir süredir uygulamasında olan diş tedavisi uyutularak yapılması gereken hastaların tedavilerine yönelik uygulama Çerkezköy’de başlatıldı.

Uyutularak diş tedavisi
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Çerkezköy Devlet Hastanesi arasında yapılan protokol gereği, uyutularak diş tedavisi yapılması gereken engellilerin tedavileri genel anestezi yöntemiyle yapılıyor. Uygulamadan faydalanmak isteyenler aileler Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne başvuru yapabiliyor.

PROTOKOL İMZALANDI

Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Çerkezköy Devlet Hastanesi arasında engellilerin tedavilerinin genel anestezi yöntemiyle yapılması konusunda protokol imzalandı. Protokol kapsamında diş tedavisi genel anestezi yöntemiyle yapılması gereken hastaların diş tedavilerine başlandı.

banner287
GENEL ANESTEZİ YÖNTEMİ UYGULANACAK

Uygulama çerçevesinde diş tedavisi uyutularak yapılması gereken hastaların tedavileri Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden görevlilerin katılımıyla Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yapılacak. Hasta, Genel Sağlık Sigortası kapsamında Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde sağlanan tüm diş tedavisi hizmetlerinden faydalanabilecek.

AYRINTILI BİLGİ VERİLİYOR

Uygulamadan yararlanmak isteyen hastaların aileleri, Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden bilgi alabilecek. Uygulama haftada bir gün yapılacak. Hastası için Çerkezköy Aile ve Diş Sağlığı Merkezi’ne başvuruda bulunan aileleye, uygulama hakkına tedaylı bilgiler verilecek. Hastaya yönelik kontrollerin sonunda hastanın hangi yöntemle diş tedavisinin yapılacağı belirlenecek. Hastanın genel anestezi yöntemiyle, uyutularak tedavisi yapılması gerekiyorsa tedavi Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde tamamlanacak. Genel anesteji dışında engellilere yönelik dil tedavileri ise Çerkezköy Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde yapılıyor.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306