banner507

Vatandaşı çile bekliyor!

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda pasaport ve ehliyet işlemleri yeni yıldan itibaren Nüfus Müdürlüklerinde yapılacak. Çipli kimlik kartı başvuruları nedeniyle zaten yoğun olan İlçe Nüfus Müdürlüğü’nü, yetersiz binası nedeniyle zor günler bekliyor.

Vatandaşı çile bekliyor!
banner301

Çerkezköy Bakış - Yeni çipli kimliklerin vatandaşlara dağıtılması ile uzun kuyruklar oluşan Çerkezköy İlçe Nüfus Müdürlüğü, fiziki yetersizlikten dolayı hizmet vermekte zorlanıyor. Bu hizmetlerin yanı sıra bir de yeni yıldan itibaren ehliyet ve pasaport işlemlerinin de Nüfus Müdürlüklerinde yapılacak olması hem vatandaşı hem de Nüfus Müdürlüğünü kara kara düşündürüyor.
 

TESCİL ODASI TAŞINDI

banner287
Hükümet Konağında bulunan Nüfus Müdürlüğü tescil odasının bir üst katta bulunan boş bir odaya alınmasının ardından mevcut tescil odası, yeni yıl ile beraber pasaport ve ehliyet hizmetlerini verecek. Fakat işlem yaptırmak için gelen vatandaşların bekleme alanlarının olmaması vatandaşları çileden çıkarıyor. Birçok vatandaş mevcut müdürlüğün fiziki yetersizliğinden rahatsızken bir de ek hizmet ile beraber bir kat içinde sıkışacaklarını söylediler.
 

ESKİ TRAFİK ŞUBE BİNASI YETERLİ

Öte yandan Hükümet Caddesi üzerinde bulunan eski Trafik Şube Müdürlüğü binası şuan atıl durumda. Binada yapılacak restorasyon çalışmasının ardından bu bina Nüfus Müdürlüğü olarak hizmet verebilir ve vatandaşlar da rahatça işlemlerini yaptırabilir.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
trakalı
trakalı - 1 yıl Önce

yeni kanunla nufus müdürlüklerinde isim soy isim dilekçeyle deyişe biliyormuş..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493