“Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği çok önemli”

Çerkezköy İlçe Güvenlik Toplantısı Polisevi’nde yapıldı.

“Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği çok önemli”
banner301

Çerkezköy  Bakış - Çerkezköy İlçe Güvenlik Toplantısı Polisevi’nde Kaymakam Metin Kubilay başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Kubilay “Yüzde 95’i göç olan ve 81 ilden vatandaşlarımızın yaşadığı ilçemizde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği, en önem verdiğimiz hususlardan biridir” dedi.

İLÇE GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Jandarma Komutanı Göksel Söylemez, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Can Burak Şişman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Muhteber Kuralay, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü İdari İşler Müdürü Fazlı Tan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ ve mahalle muhtarları katıldı.

“EN ÖNEM VERDİĞİMİZ HUSUSLARDAN BİRİ”

Hızlı nüfus artışı sebebi ile ülkemizin en hızlı nüfus artış hızına sahip olan Çerkezköy’de yıllık bir ilçe nüfusu kadar nüfus arttığını kaydeden Kaymakam Kubilay “Günü birlik ilçemize çalışmak için gelen vatandaşlarımızı da katarsak gün içerisinde nüfus 2-3 kata kadar ulaşmaktadır. Yüzde 95’i göç olan ve 81 ilden vatandaşlarımızın yaşadığı ilçemizde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği, en önem verdiğimiz hususlardan biridir” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ İÇİN ÇALIŞIYORLAR”

Kubilay, önemli üretim ve istihdam merkezlerinin başında gelen Çerkezköy’ün güvenliğinin, ülkemiz için de çok önemli olduğunu ifade etti. Emniyet ve Jandarma teşkilatlarının mesai mefhumu gözetmeksizin 7 gün 24 saat vatandaşların huzur ve güvenliği için fedakârca çalıştığını dile getiren Kubilay “İlçemizde önemli bir asayiş ve güvenlik sorununa mahal vermeden canla başla çalışan tüm emniyet ve jandarma personelimize teşekkür ediyorum. Çalışmalarını takdirle karşılıyorum” dedi.

“EMNİYET GÜÇLERİNE BİLDİRİLMESİ GEREKİYOR”

banner287
Asayiş ve güvenliğin sağlanmasında herkesin kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak noktasında sorumlu olduğunu kaydeden Kubilay, muhtarların mahallelerinde şüpheli bir duyum aldıkları zaman Emniyet ve Jandarmaya haber vermelerini istedi. Kubilay, Organize Sanayi Bölgelerinde çalışan binlerce çalışanın olduğu göz önünde bulundurulursa OSB müdürlüklerinin fabrika yönetimleri ile bağlantıya geçerek şüpheli şahıs ve durumları Emniyet Güçlerine bildirmesi gerektiğini söyledi.

“EN ÖNEMLİ İHTİYAÇ HUZUR VE GÜVENLİ ORTAM”

Çerkezköy için birçok projenin faaliyete geçirildiğini ve daha pek çok projenin de faaliyete geçirileceğini ifade eden Kubilay “Projelerin faaliyete girmesi için en önemli ihtiyaç huzur ve güvenli ortamın olmasıdır. Huzur ve güvenliğin olmadığı bir ortamda hizmet üretmek mümkün değildir” dedi. Kaymakam Metin Kubilay, Uyuşturucu Madde ve Bağımlılıkla Mücadele ve Çocuk Koruma Kanunu Toplantısında alınan kararlara da değinerek, şöyle konuştu: “İlçemizde göreve başladığımda yaptığım ilk iş, İstasyon Mahallesinde harabe ve metruk halde bulunan eski kaymakamlık lojmanının yıkım çalışması idi. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden ve olumsuzluklar için potansiyel yerler olan metruk binaların acilen yıktırılması önemlidir. İlçemizde top yekûn bağımlılık ve uyuşturucu maddeler ile mücadele başlattık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenliği, sağlığı ve eğitimi öncelikli meselemizdir. Madde bağımlılığı konusu Kaymakamlığımızca hassas bir şekilde takip edilmektedir”

“TÜM OKULLARDA GÜVENLİK KAMERASI OLMALI”

Kubilay, çocukların eğitimlerinin sekteye uğramaması için tüm çalışmaların titizlikle yürütülmesini de isteyerek “Tüm okullarımızda güvenlik kameraları olmalıdır. Arızalı olanların bir an önce yaptırılması gerekir. Okul çevrelerinde şüpheli şahısların ve tek sigara satan işletmelerin emniyet güçlerimize bildirilmesi gerekir” dedi. Devletin her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduğunu dile getiren Kubilay, “Dilencilik ve telefon ile vatandaşlarımızın duyguları sömürülerek haksız kazanç elde ediliyor. Muhtarlarımızın vatandaşlarımızı bilgilendirmeleri gerekiyor. Hiç bir kamu görevlisi hasta tedavisi, engelli arabası alınması v. b. hiçbir hususta kimseden para istemez. Devletimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını karşılamaya muktedirdir. Kaymakamlık olarak ihtiyaç sahibi herkese sahip çıkmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

HALK EĞİTİM KURSLARI AÇMALARINI İSTEDİ

Kubilay, vatandaşlarla bir araya gelmek, tanışmak ve sorunlarını dinlemek için Halkla Buluşma adı altında mahallelerde, sivil toplum kuruluşlarında ve değişik yerlerde toplantılar gerçekleştireceğini ifade etti. “Vatandaşlarımız ile devletimizin kaynaşması, birlik ve beraberliğimizin pekişmesi bakımından önemlidir” diyen Kubilay şunları söyledi: “Her mahalle muhtarının mahallelerinde Halk Eğitim Kursları açmasını istiyoruz. Biz halk eğitim kurslarımızı devlet ve vatandaş arasında önemli bir köprü vazifesi gördüğüne inanıyoruz. Vatandaşlarımız halk eğitim kurslarımıza gelerek birlik ve beraberliklerini pekiştirmiş oluyorlar. Bir birleri ile olumlu paylaşımlarda bulunarak belki de ilk defa sosyal bir ortamda buluşmuş oluyorlar”

“1 KİŞİ İÇİN BİLE KURS AÇABİLİYORUZ”

Birlik ve beraberliği pekiştirmenin yanında, kursların, vatandaşlara gelir getirici, meslek edindiren ve çalışan vatandaşlar için de görevlerinde yükselme imkânı sunduğunu söyleyen Kubilay, 12 kişi bir araya gelerek istedikleri kursu açtırabildiklerini, okuma yazma öğrenmek isteyen vatandaşlar için de 1 kişi bile olsa okuma yazma kursu açabildiklerini kaydetti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2016, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459