“Vatanımızın ve milletimizin yanındayız”

Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hasan Hatipoğlu, yönetim kurulu ve üyeler adına yaptığı açıklamada 15 Temmuz tarihinde meydana gelen darbe girişimini kınadı.

“Vatanımızın ve milletimizin yanındayız”
banner301
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hasan Hatipoğlu, yönetim kurulu ve üyeler adına yaptığı açıklamada 15 Temmuz tarihinde meydana gelen darbe girişimini kınadı. Hatipoğlu “Biz Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği başkan, yöneticileri ve tüm üyeleri olarak darbeyi kınıyor vatanımızın, milletimizin yanında olduğumuzu beyan ediyoruz” dedi.

“ÖNEMLİ DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİ YAŞANDI”

Açıklamasına Maide Suresi’nde yer alan “Bir cana kıymaya veya yeryüzünde fesat çıkarmaya karşılık olmaksızın kim bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir canı kurtarırsa bütün insanların hayatım kurtarmış gibi olur.' Şüphesiz peygamberlerimiz onlara apaçık deliller getirdiler. Ama bundan sonra da onların çoğu yeryüzünde taşkınlık göstermektedirler” ayeti ile başlayan Hatipoğlu “15 Temmuz 2016 günü ülkemizde demokrasi tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri yaşandı. Ülkemizde yapılmak istenen darbe girişimini şiddetle kınıyor ve darbelerden çok çekmiş bu millete bunu reva görenleri kendi vicdanları ile başbaşa bırakıp yüce Allah’tan bu kişileri kahhar ismi ile kahrı perişan etmesini diliyoruz” dedi.

banner287
“O ORTAK PAYDA DEMOKRASİDİR”

Yaşanan darbe girişimine dur demek için namluların ucuna göğüslerini siper eden ve darbeciler tarafından şehit edilen demokrasi şehitlerini rahmetle anan, yaralananlara acil şifalar dileyen Hatipoğlu “Askeri darbeler, muhtıralar ve kalkışmalar öncelikle demokrasiye, cumhuriyetimize ve millet iradesine karşı girişimlerdir. Ülkemizde demokrasiye inanan tüm kesimlerin ve halkımızın sağduyulu bir şekilde aynı ortak payda etrafında birlikte olma görev ve sorumluluğu vardır. O ortak payda da demokrasidir” dedi.

“ASLA MEŞRU GÖSTERİLEMEZ”

Her darbenin ülkemizi 50 yıl geriye götüreceğinin bilincinde olan her vatandaş gibi kendilerinin de en kötü siyasi iktidarın askeri vesayetten daha iyi olduğunu düşündüklerini belirten Hatipoğlu “Kimden ve nereden gelirse gelsin terör ve şiddet asla meşru gösterilemez, görülemez, savunulamaz. Darbe girişiminin karşısında duran ilk başta aziz milletimize vatanını milletini seven emniyet (polis) mensubu arkadaşlarımıza yine ülkesini vatanını seven Türk silahlı kuvvetlerinin şerefli komutan ve askerlerine teşekkür ederiz. Bu darbe girişimi sırasında görev yapan bütün basın yayın kuruluşlarına dik duruşlarından dolayı teşekkür ederiz. Biz Tekirdağ Gümüşhaneliler Derneği başkan, yöneticileri ve tüm üyeleri olarak darbeyi kınıyor vatanımızın, milletimizin yanında olduğumuzu beyan ediyoruz” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459