VeliaPort 320 daire ile Veliköy’de yükseliyor

Bölgenin yükselen değeri Veliköy’de 8 blok 320 daireyi kapsayan VeliaPort için ilk kazma vuruldu. Veliköy Belediyesi Toplu Konutları’nın ikinci etabını oluşturacak olan VeliaPort’ta camiden eczaneye, çarşıdan spor alanlarına kadar birçok ihtiyaç yer alacak. Asad İnşaat tarafından yapımı üstlenilen VeliaPort’un 660 iş gününde bitirilmesi hedeflenirken, dairelerden 160’ının şimdiden satıldığı açıklandı.

VeliaPort 320 daire ile Veliköy’de yükseliyor
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Veliköy Belediyesi’ne kat karşılığı olarak yapılan projede ilk etabın temeli 2005 yılında dönemin Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in katılımıyla atılmıştı.
İKİNCİ ETABA BAŞLANDI
5 bloktan oluşan 200 dairenin teslim edilmesinin ardından 8 blok ve 320 daireyi kapsayan ikinci etabın yapımına geçtiğimiz günlerde başlandı.
660 İŞ GÜNÜNDE BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR
İçerisinde alışveriş merkezinden, camiye, çevre düzenleme sportif alanlardan havuza kadar birçok alternatifin yer alacağı projenin 660 iş gününde tamamlanması hedefleniyor. ASAD İnşaat Yapı Sanayi Dış Ticaret Ltd. tarafından yapımı üstlenilen VeliaPort’un 17 dönüm alan üzerine inşaa edileceğini söyleyen firma sorumlusu Nurettin Conbalar, VeliaPort’un Veliköy’e yeni bir görünüm kazandıracağını ifade etti.
“VELİKÖY’ÜN YENİ YÜZÜ OLACAK’’
Tamamlandığında Veliköy’ün yeni yüzünün VeliaPort’un olacağını kaydeden Nurettin Conbalar, “Veliköy her geçen gün sanayisi ile birlikte büyüyor. Ülkenin önde sanayi kuruluşları Veliköy Islah OSB’ye taşınıyor. Bunun yanında yapılan eğitim hamleleriyle birlikte Veliköy eğitim şehri halini alacak. Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu’nun Veliköy’e taşınacak olması, Haliç Üniversitesi’nin de Veliköy’de yer alması Veliköy’ün yıldızını parlatıyor. Bizler de VeliaPort ile Veliköy’ün gelişimine katkı sunacağız’’ diye konuştu.
“TRAKYA’DAKİ İLK PROJEMİZ’’
Asad İnşaat olarak VeliaPort’un Trakya’daki ilk toplu konut hamleleri olduğunu belirten Conbalar şöyle devam etti: “Başakşehir’de Metronom İş Merkezi’ni inşa ettik. Bunun dışında İstanbul’un muhtelif yerlerinden inşaat çalışmalarımız sürüyor. Önümüzdeki günlerde de İstanbul’da büyük bir toplu konut hamlesine başlayacağız’’ dedi.


banner287

160’I ŞİMDİDEN SATILDI
Conbalar, projede dairelerin 1+1, 2+1, 3+1, 3+2 ve 4+2’den oluştuğunu belirterek dairelerden 160 adedinin şimdiden satıldığı bilgisini verdi. Projede tüm inşaat malzemelerinin birinci sınıf malzemeden oluşacağını ifade eden Nurettin Conbalar, şöyle devam etti: “projede konvansiyonel kalıp sistemi kullanılacak. Daireler arası komşu duvarlarda ısı ve ses yalıtımı olacak. Dış cephelerde suya dayanıklı dış cephe boyası, dış cephelerde ısı yalıtımı ve mantolama,teraslarda ise ısı ve su yalımlı olacak. Teknolojinin tüm getirileri bu projede kullanılacak’’ diye konuştu.GÜVENLİK ÖN PLANDA TUTULACAK
Güvenliğin ön planda tutulacağını kaydeden Conbalar, “24 saat güvenlik bulunacak. Aynı zamanda 24 saat kamera kontrolü, görüntülü kapı sistemi, güvenlik kamerası, güvenlikli giriş, intercom sistemi, kapalı devre güvenlik sistemi, yangın izolasyonu, yangın ve duman dedektörü bulunacak’’ diye konuştu. Proje içerisindeki sosyal tesislerden de bahseden Conbalar “VeliaPort’ta basketbol, tenis kortu, çocuk oyun alanı, açık yüzme havuzu, koşu ve yürüyüş parkuru ile sauna-hamam yer alacak.
DAİRELERİN FİYATLARI ATTI
VeliaPort’un yapımı tamamlanan Veliköy Belediyesi Toplu Konutları’na da değer kattığını ifade eden Nurettin Conbalar, projenin başlaması ile birlikte Veliköy Belediyesi Toplu Konutları’nda dairelerin fiyatlarının arttığını söyledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 13:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet genc
ahmet genc - 6 yıl Önce

bu ihalede saıbeli gıbı duruyor nasıl alınmıs bu ıhale hıc bır yerde acıklama yok beledıye ne kazanmıs adamlar daha baslamadan 160 tane daıre sattıklarına gore karlı ıs demekkı sunu bırısı acıklasın

ahmet genc
ahmet genc - 6 yıl Önce

bu ıhaleyı alan fırma nın maddı gucu nedır daha once nerelerde ıs yapmıs ben ılk defa duydum asad ınsaat dıye fırmayı web sıtelerı bıle yok sadece velıport dıye bır sıte ısmı var hangı sartlarla alınmıs mustafa ordu bence bu konuya da el atsın

ahmet genç
ahmet genç - 6 yıl Önce

veliaport degilde saibeport demek lazım

birol gerlegin
birol gerlegin - 4 yıl Önce

s a
1+1 dairelerin son durmu nedir .fiyatı nerlededir..
vade varmıdır
bilgi almak isterim...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459