Veliköy Mahallesi halı saha istiyor

Çerkezköy’ün merkeze en uzak mahallesi olan Veliköy’de çocukların ve gençlerin futbol oynayabileceği bir halı saha yok. Veliköy’ün yeterince hizmet göremediğini iddia eden vatandaşlar, gençlerin spora yönlendirilmesi için spor tesisi kurulmasını istedi.

Veliköy Mahallesi halı saha istiyor
banner488
banner301

Çerkezköy Bakış - Veliköy Mahallesi’nin girişinde olan halı saha, yaklaşık 2 yıl önce düğün salonu projesi kapsamında yıkıldı. Bir süre önce yapımına başlanan düğün salonunda sona gelinirken, yaklaşık 10 bin nüfuslu mahallede şuan çocukların ve gençlerin spor yapabileceği bir tesis bulunmuyor. Mahalle sakinleri, kötü alışkanlıkların spor sayesinde son bulduğunu belirterek, Çerkezköy Belediyesi’nden içinde bir halı saha da bulunan spor tesisi yapmasını istedi.

GENÇLER KAVHEYE YÖNELDİ
Daha önce işlettiği halı sahanın düğün salonu projesi kapsamında yıkıldığını belirten Halil Büyükkaban, gençlerin spordan uzaklaştığını ve kahvehanelere yönlendiklerini ifade etti. Büyükkaban, “Ben maç yapmak istediğim zaman arabama binip civardaki halı sahalara gidebiliyorum fakat gençler bunu yapamıyor. Eskiden kahvelerde bu kadar genç göremiyordum. Şimdi ise daha çok görüyorum. Gençler kahvehaneye yöneliyor. Gençlerimizin sporla iç içe olmaları için buna imkan sağlamamız lazım. 17-18 yaşlarında gençler buradaki sahada kendilerini evinde hissediyorlardı diledikleri gibi maçlarını yapıyorlardı. Eğer belediye bana gösterirse buraya halı saha yaparım.” dedi.

banner287

GENÇLER ŞİKAYETÇİ
Veliköy Mahallesi sakinlerinden Remzi Engin, “Eskiden iki saat içinde takım kurup maç yapabiliyorduk. Şimdi bu en az iki günümüzü alıyor. İstediğimiz zaman gidip oynayabileceğimiz bir sahamız yok. Önceden sahayı ayarlamamız, üstüne iki tane araba bulmamız gerekiyor ki Çerkezköy, Kızılpınar veya Velimeşe’ye gidelim. Maç parasının üstüne birde yakıt parası ekleniyor. Veliköy’de yapabileceğimiz tek aktiviteyi de bu nedenle yapamıyoruz.” dedi.
Bir diğer mahalle sakini Serdar Göç ise, önceden istedikleri saatte maç yapabildiklerini şuan ise belirli saatlerde sahayı ve arabayı ayarlayabilirseler maç yapabildiklerini söyledi. Serdar Göç, “Çerkezköy Belediye Başkan’ı Vahap Akay’a sosyal medya üzerinden de yazıyoruz ama bir cevap alamıyoruz. Biz çevredeki sahalara gitmek zorunda mıyız? Veliköy, Çerkezköy’ün bir mahallesi değil mi? Hem çevre mahallelerdeki halı sahaları ayarlamak için hem de ayarladığımız sahaya gitmek için çok fazla gayret veriyoruz. Zevk almak için yapacağımız bir etkinlik bizim için çileye dönüşüyor.” diye söyledi.
Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okul’unda okuduktan sonra Veliköy’e yerleşen Sinan Atan, “Ben öğrenciyken buradaki esnaflarla bile maç yapabiliyorduk, tanışıyorduk, kaynaşıyorduk. Şuan ki öğrencilerin böyle bir şansı yok. Her yerde saha varken neden Veliköy bundan mahrum kalıyor.” ifadelerini kullandı. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 18:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
:)
:) - 12 ay Önce

Yorumcu arkadaşlar, halı saha büyük bir ihtiyaç madem ortaklaşa açın hem para kazanırsınız bu işten. yatırım yapmanın amacı para kazandırmaktır. para kazandırmıyorsa kim niye açsın?

R.Tuncay
R.Tuncay - 12 ay Önce

Hayır zaten yıllardır halısahası olup da güzel bir şekilde işletilen bir yer Veliköy.
Yıkılıp da şuana kadar daha iyi bir halısahanın yapılamamış olması tamamen beceriksizliktir. Veliköyde yaşayanlara karşı yapılmış bir ayıptır bence.

Sebahattin Çiçek
Sebahattin Çiçek - 12 ay Önce

Olması gereken bır tesis ama bız Velıköy Halkı bu tesisten yoksunuz İnş sesimizi DuyarLar

Ş.Çiçek
Ş.Çiçek - 12 ay Önce

Kesinlikle mahalle sakinlerine katılıyorum.Çok önemli konuya değinilmiş umarım ilgili makamlara bu haber ulaşır.

halil
halil - 12 ay Önce

tşk bahattin çiçek kardeşimsonunda veliköyüde gören düşünen birileri oldu köyken olan tesis sanayisi ve nufusu 10000 olan kasabada yok

Ali
Ali - 12 ay Önce

İnsaf be Vahap Akay geldiğinde orası zaten harabe vaziyette idi

BS
BS - 12 ay Önce

Doğru

own
own - 12 ay Önce

( :) ) yorumu bi yazmadan önce düşündün mü hiç ? Belediye o zaman hiç park falan da yapmasın sonuçta yaptığı yatırımın karşılığı para kazandırmıyor belediye'ye böyle boş bi yorum olabilir mi ya belediye hizmet için orda hizmet para kazanmak için değil

...
... @own - 12 ay Önce

Ben yorumu yazmadan evvel düşündüm de senin bu kadar kıt zekalı olduğunu bilemedim. belediye sosyal alan yapar, bu ülkede spordan sorumşlu bir bakanlık var senin muhattabın gençlik spor il müdürlüğüdür belediye sana git top oyna diye halı saha yapamaz. Bu işe çok talep varsa sen aç halı saha hem para kazanırsın. öyle armut piş ağzıma düş olmaz.


SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner462

banner306

banner459