Veliköy Meydan Projesi’ne başlandı

Veliköy Belediyesi’nin prestij projelerinden Hürriyet Meydanı Projesi’ne başlandı. Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte çalışmaları yerinde incelemeyen Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, projenin hayata geçmesi ile birlikte Veliköy’ün çehresinin değişeceğini söyleyerek ‘hayırlı olsun’ dedi.

Veliköy Meydan Projesi’ne başlandı
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Veliköy Belediyesi Meydan Projesi’nde ilk kepçe vurularak çalışmalara başlandı.  
ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir belediye meclis üyeleriyle birlikte önceki gün Meydan Projesi’nde başlatılan çalışmaları yerinde inceledi. Projenin hayata geçmesiyle Veliköy’ün modern bir görünüme kavuşacağını belirten Hanifi Belindir, projeye hedeflediğinden geç başlanmasının sebebini ise ihaleye katılan firmalardan birinin itirazı olduğunu söyledi.
BELİNDİR PROJEYİ ANLATTI
banner287
Kamu İhale Kurumu'na yapılan itirazın Kamu İhale Kurumu tarafından reddedildiğini kaydeden Başkan Belindir, “ihalenin onaylanmasının ardından ihaleye en uygun teklifi veren firma çalışmalara başladı. “ dedi. Projenin önemini ‘köyden kente geçişte önemli rol oynayacak’ şeklinde değerlendiren Başkan Belindir şöyle devam etti: “iddialı ve son derece önemli bir projeyi hayata geçireceğiz. Proje kapsamında alan içerisindeki park ile park ve Merkez Cami arasındaki yolu kaldıracağız. Ayrıca caminin mevcut olan şadırvanını ve tuvaletlerini de kaldırıp, camii ile meydanı birleştireceğiz. Kaldırılan şadırvan ve tuvalet caminin sağ tarafına daha güzel ve modern bir şekilde yapılacak.’’ Diye konuştu.
“HAYIRLI OLSUN’’
Çalışma çerçevesinde süs havuzları, ağaçlar, peyzaj çalışmalarının da olacağını kaydeden Hanifi Belindir, Hürriyet Meydanı Projesi’nin  içerisinde bir de tören alanı olacağını ifade etti. Tören alanında Atatürk büstünün de yer alacağını anlatan Başkan Belindir şunları söyledi: “uzun bir süredir üzerinde hazırlık yaptığımız Hürriyet Meydanı Projesi'nde çalışmalar başladı. Hürriyet Meydanı Projesi tamamlandığında Veliköy’ün çehresi değişecek.  Proje Veliköy’e hayırlı olsun’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet genc
ahmet genc - 6 yıl Önce

basladı baslamasına ama ne hıkmetse ılerlemıyor bu ıhalelerı verırken ayrıntı ıs bılgısı ve fınans mı yoksa ahbaplık partıcılık mı onu tam anlayamadık bayrama yetısebılecek bır meydan nasıl olur da bu sekılde kalır

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306