WhatsApp müdahalesi

Etkili olan kar yağışı sonrası, okulun bahçesindeki kar, çocukların kayarak düşmemesi için zeminden kazındı.

WhatsApp müdahalesi
banner301
Çerkezköy’de etkili olan kar yağışı sonrası Atatürk İlkokulu bahçesindeki kar, zeminden kazınarak, tepe oluşturuldu. Ancak bu kar çocuklar için tehlikeli bir hal aldı. Veliler, belediyeye durumu bildirerek kar kütlesinin kaldırılmasını talep etti.

Çerkezköy Bakış -
Etkili olan kar yağışı sonrası, okulun bahçesindeki kar, çocukların kayarak düşmemesi için zeminden kazındı. Ardından da kar okulun bahçesindeki 2 noktada yaklaşık 3 metrelik tepe oluşturdu. Teneffüslerde ise, buz haline gelen bu kar kütlesinin üzerinde çocuklar, öğretmenlerini tüm uyarınsa rağmen oyun oynamaya çalıştı. Zaman zaman da küçük kazalarda yaşandı.

banner287
BELEDİYE MÜDAHELE ETTİ

Okul yönetimi ise kendi imkanları ile bu kar kütlesini okul bahçesini dışına çıkartamadı. Veliler ise, çocuklarının bu kar kütlesinin üzerinden düşerek yaralanabileceğini düşünerek Çerkezköy Belediyesi’nin WhatsApp adresinden durumu bildirerek kar kütlesinin bahçeden alınmasını talep etti. İhbarı alan belediye ekipleri, hemen harekete geçti ve kısa süre içinde kar kütlesini kaldırdı. Ardından da belediye personeli, ihbarda bulunan veliye, bahçenin temizlenmiş halinin fotoğrafını yolladı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459