‘Yargı’ mağdurlarına müjde

Uğur Mumcu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Yargı Akademi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından terör örgütü FETÖ ile bağlantısı olduğu belirlenince OHAL kapsamında yayımlanan kanun hükmünde kararname ile kapatılıp, hazineye devredilmişti.

‘Yargı’ mağdurlarına müjde
banner301
Çerkezköy Bakış - Yargı Akademi’nin hazineye geçmesinin ardından buradan kurs alan yüzlerce öğrenci mağdur oldu. Kurs ücretini peşin ödeyen yüzlerce öğrenci, Ağustos ayından bugüne kadar alamadıkları eğitime karşı binlerce lira ücret öderken, bu ücretlerin geri iadesi için girişimlerde bulunmaya başladı. Ücretlerini peşin ödeyen öğrenciler şu günlerde Çerkezköy Malmüdürlüğü’ne dilekçe ile başvurup alamadıkları hizmet karşısında ödenen ücretlerin iadesini talep ediyorlar.

KAYIT YAPTIRIP GİTMEYENLERDE PARA TALEP EDİLDİ

banner287
Öte yandan kurs almak için Yargı Akademi’ye kayıt yaptırmış olan, ancak kursa gitmeyen öğrencilere şu günlerde kurs ücretinin ödenmesi için tebligatlar geldieği öğrenildi.

DİLEKÇE İLE DEĞERLENDİRMEYE ALINACAK

Alınan bilgiye göre, Yargı Akademi’de kaydı bulunan ve ücret ödeyen, yada kayıt yaptırdığı içtin borçlu gözüken kişiler, dilekçe ile Çerkezköy Mal Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor. Ardından dilekçeler Tekirdağ’daki tavsiye bürolarına gönderilecek ve dilekçeler burada değerlendirilecek.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306