banner507

Yasak herkesi mağdur etti

Cam filmlerinin yasaklanması ile birlikte birçok vatandaş bu karardan memnun olmasa bile, arabanın muayeneden geçmemesi ve polis çevirmelerinde cezaya maruz kalmamak için arabalarındaki cam filmlerini söktürmeye başladı.

Yasak herkesi mağdur etti
banner301

Çerkezköy Bakış - 21 Ekim 2017 değişen yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre araçlarda cam filmi kullanımına ilişkin kuralda değişiklik yapıldı. Bu değişikliğin maddesi karayolları trafik yönetmeliğinde, "Taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır" şeklinde geçiyor.
 

CAM FİLMİNİN CEZASI NE KADAR ?

banner287
Cam filmlerinin yasaklanmasının ardından bu yasağa ilişkin cezalar da belli oldu. Cam filmini söktürmeyen araç sahiplerine kesilen ceza ise 206 ile 427 lira arasında. Ayrıca cam filmi bulunan araçlar muayeneden de geçemiyor.
 

100-150 LİRA ARASI FİLMLER SÖKÜLÜYOR

Çakır Sound sahibi Yalçın Çakır, cam filmlerinin 100-150 lira arasında bir fiyatta söküldüğünü ifade etti. Çakır, “Bu değişiklik bizim için de kötü oldu. Önceden almış olduğum 400 metre cam filmi var şimdi elimde kaldı. Bekliyor öyle. 15-20 gün içerisinde 5 milyon cam filmi söküldü. İnsanlar bunu yaptırırken 200 lira para veriyor. Sonra yasak diyorlar 100-150 lirada ona veriyorlar. Yarın öbür gün yasak kalkarsa gelecek yine taktıracak yine para verecek. Ayrıca aracın arka camlarındaki rezistans için de sorun oluyor bu durum. Filmi çıkartırken kazımak zorunda kalıyoruz ve bu durumda arka camdaki rezistansı bozuyor. Bu da ayrıca masraf oluyor. Bunu korumak için bir kimyasal var onun siparişini verdik kısa sürede elimizde olacak. Biz de bu durumdan rahatsızız.” dedi.
Vatandaş ise arabanın bu yasaklamayı doğru bulmadıklarını dile getirdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lol
Lol - 1 yıl Önce

Kazımak zorunda kalınıyormus teknolojinin gerisinde kalmışsınız buharla zarar vermeden söken yerler var ilkel yöntemleri bırakın.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493