Yazar Çakıcıoğlu, öğrencilerle buluşacak

Özel Gülerçin Koleji’nde Çocuk Edebiyat Günleri kapsamında üç gün boyunca kitapları sergilenen yazar Erdal Çakıcıoğlu, yarın öğrencilerle bir araya gelecek.

Yazar Çakıcıoğlu, öğrencilerle buluşacak
banner301
İMZA GÜNÜ 6 OCAK’TA

2 Ocak pazartesi günü Çocuk Edebiyat Günleri kapsamında standı açılan ve kitapları sergilenen çocuk edebiyatının önde gelen kalemlerinden Erdal Çakıcıoğlu, 6 Ocak Cuma günü düzenlenecek imza günüyle öğrencilerle bir araya gelecek.

“AMACIMIZ OKUMA SEVGİSİ AŞILAMAK”
banner287

Özel Gülerçin Koleji Okul Müdürü Ömer Kürklü yaptığı açıklamada “Amacımız öğrencilerimize kitap okuma sevgisi aşılamak, öğrencilerimizin kitaplara karşı ilgisini arttırmak ve kitap okumalarını sağlayarak hayal ve yorum gücünü arttırmaktır. Aynı zamanda öğrencilerimizle okudukları kitapların yazarını tanıştırarak onları ileride hatırlayacakları güzel bir anı sahibi yapmaktır.” diye konuştu.

ERDAL ÇAKICIOĞLU KİMDİR?

Emekli edebiyat öğretmeni olan Erdal Çakıcıoğlu 1952 yılında Erzurum’da doğdu.30 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra 2007 yılında emekli olan Erdal Çakıcıoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır. Yazarın edebiyatla olan ilişkisi ilkokul yıllarında okulun duvar gazetesine yazdığı kısa öykülerle başladı.Karakız adlı öyküsünün " Öykü " dergisinde yayınlanmasıyla, edebiyat dünyasına adım attı. Birçok dergi ve gazetede öyküleri yayımlandı. Antalya Altın Portakal Öykü Yarışması’nda “Tandır”, Türkiye Çocuk Dergisi’nin öykü yarışmasında da “Kitaplarını ve Sevgisini Bıraktı” adlı öyküleriyle birinci oldu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306