Yazar Çakıcıoğlu, öğrencilerle buluştu

Özel Gülerçin Koleji’nde Çocuk Edebiyat Günleri kapsamında hafta boyunca kitapları sergilenen yazar Erdal Çakıcıoğlu, dün saat 10.00’da düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi.

Yazar Çakıcıoğlu, öğrencilerle buluştu
banner301
Çerkezköy Bakış - Yazarlık serüvenini ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşan yazar Erdal Çakıcıoğlu söyleşi sonunda öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı ve kitaplarını imzaladı.

“SİZLERLE BİR ARAYA GELMEKTEN ÇOK MUTLUYUM”

Söyleşide konuşan yazar Erdal Çakıcıoğlu öğrencilerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade etti. Bir yazar için en mutlu şeyin eserlerini okuyanlarla bir araya gelmek olduğunu belirten Çakıcıoğlu “Nasıl bir çiftçi ürettiği şeyin yemek masasında yendiğini gördüğünde mutlu oluyorsa, yazarı da en çok ürettiği şeyi ilgiyle okunduğunu görmek mutlu eder.” diye konuştu.

“SEVDİĞİNİZ İŞİ YAPMALISINIZ”

banner287
Yazarlık serüveninden de bahseden Erdal Çakıcıoğlu “Amatörce ürettiklerimi bir yana bırakırsak üniversite son sınıfta başlayıp bugüne kadar devam eden bir yazarlık çalışması içindeyim” dedi. İnsanlar sevdikleri şeyleri yaptıklarında daha üretken ve daha başarılı olduklarını belirten Erdal Çakıcıoğlu öğrencilere sevdikleri işi yapmaları önerisinde bulundu. Günümüzde popülizmin etkisiyle anne babaların çocuklarını geliri yüksek işlere yönlendirdiğini ifade eden Çakıcıoğlu, insanların mutlu olacağı sevdiği işleri yapmaları gerektiğini belirtti. Kendi hayatından örnek veren yazar,“Rahmetli babamda aynı şeyi benden istiyor işletmeci olmamı istiyordu. Onun zoruyla fen bölümü mezunuyum fakat beni hayalim edebiyat öğretmeni olmaktı. Babamın zoruyla onun istediği alanı kazandım fakat devam edemedim ve öğretmenlik okumaya başladım. İyi ki babamı dinlememiş ve hayallerimin peşinden koşmuşum” dedi.

“ÖĞRETMENLİK EN YORUCU FAKAT EN HAZ VERİCİ SANAT ALANI”

30 yıl öğretmenlik yaptığını ve yazarlığından çok öğretmenliği ile övündüğünü belirten Çakıcıoğlu “Yıllarca aynı heyecanla öğretmenlik yaptım. Eski öğrencilerimle hala iletişimiz var. Çünkü sanatın herhangi bir alanında etkinlik yaparken ürettiğiniz şey revaçta olduğu sürece sizde revaçta olursunuz ama bir süre sonra o ilgi kaybolduğunda unutulur gidersiniz, ama öğretmenseniz eğer asla unutulmazsınız. İyi ve işinizi aşkla yapıyorsanız. Benim öğretmenken ürettiğim eserler canlı eserler olduğu için, yazarlığımda ürettiğim eserleri onların çocukları tarafından okunuyor. Hepsi büyük bir mutlulukla öğretmenimin kitabı diye okutuyorlar.Bundan daha büyük mutluluk yoktur benim için.” diye konuştu.

KİTAPLARINI İMZALADI

Öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtlayan yazar, emek verilerek ortaya çıkarılan bütün kitapları okumalarını öğrencilere tavsiye etti. Dünyanın en zor, en yorucu fakat en çok haz verici sanat alanının öğretmenlik olduğunu vurgulayan yazar Erdal Çakıcıoğlu söyleşi programının ardından öğrenciler için kitaplarını imzaladı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459