“Yeni bina ile kurumun verimliliği artacak”

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, yeni Sosyal Güvenlik Merkezinin yapılmasının planlandığı alanda incelemelerde bulundu.

“Yeni bina ile kurumun verimliliği artacak”
banner301
Yeni Sosyal Güvenlik Merkezinin yapılmasının planlandığı alanda incelemelerde bulunan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, toplam 92 bin 202 çalışana hizmet veren ve yaklaşık 300 metrekare alana sahip mevcut Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet Binasının yetersiz kalması nedeniyle Fatih Mahallesi’nde 917 ada, 14 parselde Yeni Sosyal Güvenlik Merkezi yapılmasının planlandığını kaydetti. Yeni Hizmet Binasının yapılmasından sonra kurumun verimliliğinin artacağını söyleyen Kubilay “Yeni Hizmet Binası merkezi bir yerde yapılacağından vatandaşlarımız daha rahat ulaşacaklardır.” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Kubilay’a incelemelerinde Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı ve Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş ile Çerkezköy Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Hasan Türkan da eşlik etti.

EN ÖNEMLİ SANAYİ BÖLGELERİNDEN BİRİ

Çerkezköy’ün yüzlerce fabrikası ve on binlerce çalışanıyla, ülkemizin en önemli sanayi bölgelerinden bir tanesi olduğunu kaydeden Kaymakam Kubilay “Ayrıca İlçemizin hızlı nüfus artışına sahip olmasından dolayı, kurumlarımızın yaptığı iş ve işlemler her geçen gün artmaktadır” dedi.
banner287

92 BİN 202 ÇALIŞANA HİZMET VERİYOR

Çerkezköy Sosyal Güvenlik Merkezi’nin hizmet alanının Çerkezköy, Kapaklı ve Saray ilçelerini kapsadığını dile getiren Kubilay, toplam 92 bin 202 çalışana hizmet veren ve yaklaşık 300 metrekare alana sahip mevcut Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet Binasının yetersiz kalması nedeniyle Fatih Mahallesi’nde 917 ada, 14 parselde Yeni Sosyal Güvenlik Merkezi yapılmasının planlandığını kaydetti.

VATANDAŞLAR DAHA RAHAT ULAŞACAK

Yeni Sosyal Güvenlik Merkezi’nin inşaat oturumunun 7231 metrekare olacağını dile getiren Kubilay, “3 katlı yapılacak olan yeni SGK binası 2800 m2 kapalı alan üzerinde kurulacak. Çalışmalar henüz ruhsat aşamasında olup proje Bakanlıkta Proje Tadilatı birimindedir. Ekim ayı içerisinde Belediyeye teslim edilmesini beklediğimiz projenin ihalesinin 2016 yılı içerisinde yapılmasını ve inşaatının başlamasını ümit ediyoruz. Yeni Hizmet Binasının yapılmasından sonra kurumun verimliliği artacak. Yeni Hizmet Binası merkezi bir yerde yapılacağından vatandaşlarımız daha rahat ulaşacaklardır” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306