Yeni köprü 4 şeritli olacak

3. Zırhlı Tugay Komutanlığı Lojmanları’nın yanında bulunan köprünün yıkım çalışmalarına başlandı.

Yeni köprü 4 şeritli olacak
banner301
Çerkezköy Bakış - Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi ile Hükümet Caddesi’ni birbirine bağlayan Pınarça Deresi üzerinde kurulu Hasan Uğurlu Köprüsü’nün yıkımına başlandı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, yıkılıp yeniden yapılacak olan iki şeritli köprünün 4 şeride olacağını söyledi.

AKAY ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Çalışmaları yerinde inceleyen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yıkılıp yeniden yapılacak olan köprünün genişliğinin 20 metre, uzunluğunun ise 27 metre olacağını söyleyerek “İki şeritli köprünü yapımı tamamlandığında şerit sayısı 4’e çıkacak. Yeni köprü tamamlandığı zaman Pınarça Deresi’nin taşkın ihtimali en aza düşmüş olacak. Yeni köprüyü yapacak olan firma aksilik çıkmadığı takdirde çalışmaların 3 ay içerisinde tamamlanacağını ifade etti” dedi.

“GENİŞLİK 24 METREYE ÇIKACAK”

banner287
Şuanda yıkılan mevcut köprünün ayakları arasındaki genişliğin yaklaşık 15 metre olduğunu ve ayrıca alçak yapıldığı için şiddetli yağmurlarda taşkın riski oluşturduğunu belirten Belediye başkanı Akay, “Yeni köprünün ayakları arasındaki genişlik 24 metre olacak. Öncekine göre daha yüksek olacak. Çorlu Deresi ile birleştiği noktadaki kod farkını da sıfırladığımız için artık suyun bu köprüde birikmesi, baskın riski taşıması ortadan kalkacak” diye konuştu.

“KALDIRIM VE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI YAPILACAK”

Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi ile Hükümet Caddesi’ni birbirine bağlayan köprünün yapım çalışmaları esnasında Hükümet Caddesi’nde de kaldırım ve yol genişletme çalışmasını Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağını belirten Akay, “Altıyol Kavşağı’ndan Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi’ne kadar olan Hükümet Caddesi duble yol yapılacak. Kaldırım ve yeşil alanlar yeniden düzenlenecek” şeklinde konuştu.

ARAÇ TRAFİĞİNE KAPALI OLACAK

Başkan Ayak, köprü ve yol genişletme çalışmaları nedeni ile Hükümet Caddesi’nin bir bölümünün trafiğe kapatıldığını söyleyerek “Yayaların ulaşımını sağlamak amacı ile Pınarça Deresi üzerine geçici bir yaya köprüsü yapılacak. Köprü ve yol genişletme çalışmaları bitene kadar araç sürücülerimiz alternatif güzergahları kullanacaklar” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan ünal
Hasan ünal - 2 yıl Önce

Başkanım helal olsun sana çalışmaların bunca senedir çerkezköyü o harabe köprüye muhtaç edenlere ibret olsun, bu arada köprünün kapandığına dair tabelaların arttırılması gerekir malum hastane tabelaları insanları o köprünün dibine götürüyor, zaman kaybı oluşabilir.

Sedat Güvenç
Sedat Güvenç - 2 yıl Önce

Köprü dört şeritli olsa ne olucak yol iki şeritli

Vatandaş
Vatandaş @Sedat Güvenç - 2 yıl Önce

Yolda düzelir. 4 şerit olunca arabalar 4 sıra gitmeyecek rahat gidecek, yayası var bisikletlisi var.Kurtulun şu kafadan artık yapılan işleri takdir edin birazda.

vatandaşşşşş
vatandaşşşşş - 2 yıl Önce

köprüyle beraber kavşağada çözün başkanımm

55
55 - 2 yıl Önce

Üzerinden geçmeye kortuğumuz köprü 4 şerit oluyor diyemi rahatsızlık veriyor anlamadım sel su işde bitti çok şükür yapılamayanlar yapılıyordaaaaa

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459