Yeni Meclis Başkanı Gürkan Kesim

Eylül Ayı Meclis Toplantısı’nda yaşanan kavga nedeniyle seri istifaların yaşandığı Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi, Ekim Ayı Toplantısı’nı dün yaptı. Toplantıda, yapılan Meclis Başkanlığı Seçimi’ni Ertan Selvili’ye karşı yarışan Gürkan Kesim kazanırken, Oda Meclis Başkan Yardımcılıklarına Mehmet Çetin ile Seyfettin Belek, katip üyeliğe ise Gürhan Ergen seçildi.

Yeni Meclis Başkanı Gürkan Kesim
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ekim ayı olağan meclis toplantısında meclis başkanlık divanı oluşturularak, gündeme ilişkin maddeler görüşülerek karara bağlandı.
MECLİSİ ASBAŞ TOPLADI
Bir önceki meclis toplantısında yaşanan tekmeli-yumruklu kavganın ardında Meclis Başkanlığı ile meclis üyeliği görevinde istifa eden İsmail Akın’ın yerine ekim ayı olağan meclis toplantısı en yaşlı üye sıfatıyla Mustafa Asbaş başkanlığında toplandı.
21 MECLİS ÜYESİ TOPLANTIYA KATILDI
Meclis Toplantı Salonu’nda dün saat 12.00’da başlayan toplantıya açılış ve yoklama ile başlandı. 21 meclis üyesinin hazır bulunduğu toplantıda birinci gündem maddesine ilaveten bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İkinci gündem maddesinde Oda’da yaşanan kavganın ardından meclis başkanlığı ve meclis üyeliğinde istifa eden Meclis Başkanı İsmail Akın ile meclis başkan yardımcıları Süleyman Kozuva ile Tahsin Tahtabacak’ın yerine seçim yapıldı.
MECLİS BAŞKANLIĞINA SELVİLİ İLE KESİM ADAY OLDU
Seçimlere geçilmeden önce meclis başkanlığına Ertan Selvili ile Gürkan Kesim adaylığını açıkladı. Adayların isimlerinin belirlenmesinin ardından Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Uz, Ertan Selvili’nin aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olduğundan, meclis başkanlığına aday olamayacağını söyledi. Bunun üzerine ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, konuyu TOBB’a sorduklarını ifade ederek, Ertan Selvili’nin yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmeden meclis başkanlığına aday olmasının sakınca oluşturmadığını ifade etti.
ODA MECLİS BAŞKANLIĞI’NA KESİM SEÇİLDİ
Kapalı oy, açık tasnif usulüne göre yapılan seçimlerde 21 meclis üyesi oy kullandı. Kullanılan bir oy geçersiz sayılırken Gürkan Kesim geçerli oyların 11’ini alarak Oda Meclis Başkanlığı’na seçildi. Ertan Selvili ise 9 oyda kaldı. Oda Meclis Başkanlığı seçimlerinin yapılmasının ardından başkan yardımcılıkları ile katip üye seçimi yapıldı. Oda Meclis Başkan Yardımcılıklarına Mehmet Çetin ile Seyfettin Belek, katip üyeliğe ise Gürhan Ergen seçildi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Seçimlerin tamamlanmasının ardından Oda Meclis Başkanı Gürkan Kesim, meclis başkan yardımcıları Mustafa Çetin, Seyfettin Belek ile katip üye Gürhan Ergen yerlerini aldı. Gürkan Kesim, seçimde kendilerine gösterilen teveccühe teşekkür ederek meclis divanı olarak Oda’da en iyi şekilde görev yapmaya çalışacaklarını söyledi.
“HEP BİRLİKTE GAYRET GÖSTERMELİYİZ’’
Kesim, bir önceki meclis oturumunda yaşanan kavgaya değinerek, ‘olayda meclis üyelerimize yapılan saldırıyı kınıyorum. Bundan sonra bu ve buna benzer olayların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Bunun için de tüm meclis olarak azami şekilde gayret göstermeliyiz’’ dedi.
banner287
TEVER TEBRİK ETTİ
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, meclis başkanlığına seçilen Gürkan Kesim ile meclis divanını tebrik ederek “kalan süre içerisinde en iyi şekilde görev yapacağınıza inanıyorum. Hepinize görevlerinizde başarılar diliyorum’’ ifadelerine yer verdi.
“BİZLERLE İLGİSİ YOK’’
Bu arada üçüncü gündem maddesine geçilmeden önce Meclis Üyesi Ahmet Çetin’in meclis üyeliğinden istifası okundu. İstifa gerekçesine bir önceki meclis toplantısında yaşanan kavgayı gerekçe gösteren Ahmet Çetin, yönetimi de kavga karşısında duyarsız kalmakla eleştirdi. Çetin’in ifadelerinin okunmasının ardından söz alan Dursun Ali Tever, konunun yönetim ile ilgili olmadığını ifade ederek, “Ahmet Çetin’in mail yolu ile istifası bizlere ulaşmadı. Maili bizlere gelmedi. Bir önceki meclis toplantısında yaşanan meclis başkanlığının uhdesindedir’’ dedi.
MECLİS TOPLANTI TUTANAĞI İMZALANDI
Gündemin üçüncü maddesinde bir önceki meclis toplantı tutanağının okunarak imzalanmasına geçildi. Meclis Başkanı Gürkan Kesim, meclis başkanlık divanı olarak bir önceki meclis tutanağını imzalamaya yetkili olmadıklarını ifade ederken, Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, “burada meclis başkanlığı olarak değil, meclis üyesi olarak tutanakları imzalamamız isteniyor. “diye konuştu.
GELİR-GİDER OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ
Toplantıya devamla dördüncü gündem maddesinde eylül ayı gelir-gider, banka mizan ve hesap cetvelleri hakkında Oda Muamelat Memuru Neslihan Koşcan bilgilendirmede bulunuldu. Eylül ayı geliri 97 bin 526.74 TL olarak açıklanırken, gideri ise 82 bin 202 TL olarak açıklandı. Eylül ayı gelir-gider, banka mizan ve hesap cetvelleri oy birliği ile kabul edildi.
250 GRAM EKMEK 80 KURUŞ
Çerkezköy Fırıncılar Derneği’nin 250 gr ekmeğe fiyat talebi beşinci gündem maddesi olarak görülerek karara bağlandı. 250 gr ekmeğe 80 Kr. olarak ön görülen fiyat oy birliği ile kabul edildi.
“HAYIRLI OLSUN’’
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Selvili, başkanlık seçiminde kendisine gösterilen ilgiye teşekkür ederek, Oda Meclis Başkanlığı’na seçilen Gürkan Kesim’in tebrik etti. Bundan sonra seçimlere kadar 4 meclis toplantısının kaldığını ifade eden Selvili “bu süre içerisinde konuları bağırarak değil, konuşarak çözeceğimize inanıyorum. Hayırlı olsun’’ ifadelerine yer verdi. Dilek ve temenniler bölümünün ardından Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ekim ayı olağan meclis toplantısı sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493