Yeni park kullanıma açıldı

Çerkezköy’de geçtiğimiz Mayıs ayında yapımına başlanan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı tamamlandı ve çocukların kullanımına açıldı.

Yeni park kullanıma açıldı
banner488
banner301

Çerkezköy Bakış - Gazi Osman Paşa Mahallesi’ndeki Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’nin hemen arka tarafında Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı, yenilenen haliyle çocukların kullanımına açıldı.
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, parkta incelemelerde bulundu. Parktaki çalışmaların geçtiğimiz Mayıs ayında başladığını ve 5 ayda tamamlandığını belirten Akay, “Yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik park alanında çalışmalarımızı tamamladık. Çalışmalar kapsamında ilk olarak park alanımızın içindeki atıl durumda olan yapıları temizledik. Akabinde yürüyüş yollarının yapımına başladık ve sert zemin çalışmalarını tamamladık. Sonrasında ise parkın aydınlatma sistemini de çalışır hale getirdik” dedi.

banner287

655 METREKARELİK ÇOCUK OYUN ALANI OLUŞTURULDU
Çocuk oyun alanı ve oturma duvarının da oluşturulduğu park alanında pergolaların da yapıldığını sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Muhsin Yazıcıoğlu Parkımızın içinde bir de kafeterya yaptık. Parkımız içinde 216 metrelik koşu yolu oluşturduk. Parkımızdaki 655 metrekarelik çocuk oyun alanında çocuklarımız gönüllerince eğlenerek güzel vakit geçirebilecek. Park alanımızın bakımı ise otomatik sulama sistemi ile yapılacak” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner462

banner306

banner493