Yeni Pazar yeri yapımına başlanıyor

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri’nde incelemelerde bulunarak yeni Pazar Yeri yapım çalışmalarına 3 Temmuz Pazartesi günü itibari ile başlanacağını belirtti.

Yeni Pazar yeri yapımına başlanıyor
banner301

Çerkezköy Bakış - Mevcut Kapalı Pazar Yeri’nin bulunduğu alanda yapılması planlanan yeni Kapalı Pazar Yeri’nin yapım işinin Mayıs ayı içinde gerçekleştirildiğini kaydeden Belediye Başkanı Vahap Akay, “İhalenin sonuçlanmasının ardından yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. 3 Temmuz Pazartesi günü itibari ile yeni Kapalı Pazar Yeri’nin yapım çalışmalarına başlanacak” açıklamalarında bulundu. Belediye Başkanı Akay, çalışmaların 210 takvim günü içinde tamamlanmasının planlandığını söyledi.
 

200 ARAÇLIK OTOPARK OLACAK

banner287
Yeni Pazar Yeri’nin 9 bin 520 metrekare kapalı alana sahip olacağını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Kapalı Pazar Yeri Alanı’nda, 174 metrekare teras ve toplam 200 araçlık da kapalı ve açık otopark alanı bulunacak. Tek kat tasarlanan Pazar Yeri binamızın yüksekliği ise 12 metre olacak. 4 adet giriş-çıkış ve 7 adet de yangın çıkışının bulunacağı binamız, engelli vatandaşlarımızın ulaşımına da uyumlu olacak” dedi.  
 

“KIZILPINAR MAHALLEMİZE DE KAPALI PAZAR YERİ KAZANDIRACAĞIZ”

“Binamızın batı cephesinde ise 8 adet balıkçı dükkânı tasarlandı” diyerek açıklamalarını sürdüren Belediye Başkanı Vahap Akay, “Proje kapsamında mevcut Pazar Yeri’nden sökülen malzemeler, Kızılpınar Mahallemizdeki Pazar Yeri alanına monte edilecek. Böylelikle bir yandan mevcut yerde yeni ve modern bir Kapalı Pazar Yeri yaparken; bir yandan da Kızılpınar Mahallemize de Kapalı Pazar Yeri kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı. İncelemeler sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş de Belediye Başkanı Vahap Akay’a eşlik etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tayfun
Tayfun - 12 ay Önce

Cok beceriksiz be kardeşim bu cocuk hic bişeyi beceremedi. Pazar yeri hic orda olurmu hicmi kafan çalışmıyor. Ama mali götürmeyi biliyor

Ali
Ali - 12 ay Önce

Lauk herif baska yer varsa göster de oraya yapsınlar

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306