Yeni sınav sistemi anlatıldı

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Yetiştirme ve Destekleme’ kursları değişen Yüksek Öğretime Geçiş) YGS sistemini anlatarak devam ediyor. İki rehberlik araştırma eğitmeni ile Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan eğitim toplantısında öğrencilere yeni YGS sistemi anlatıldı.

Yeni sınav sistemi anlatıldı
banner301
HALK EĞİTİM’DE DÜZENLENDİ

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitimde rehber öğretmenleri Özge Özkan ile Sinan İnce, değişen Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile ilgili öğrencilere geniş çaplı bilgilendirmede bulundular.

YENİ SİSTEM ANLATILDI
banner287

Rehber Öğretmenler Özkan ile İnce öğrencilere Üniversitelere giriş sınavında yapılan bir dizi değişiklikler içinde yer alan açık uçlu sorular ve Matematik, Türkçe gibi derslerindeki konu değişikliklerini anlattılar. Rehberlik uzmanları, bu yıldan itibaren LYS’lerde öğrencilerin kaygılarını artırmayacak şekilde az sayıda açık uçlu soru sorulacağını belirtirken, bu soruların yoruma açık olmayan, genel bilgi ölçen sorulardan oluşacağına dikkat çekiyor. Yeni yapılan değişiklikle sınavsız geçişin kaldırıldığını öğrencilerle paylaşan uzman öğretmenler, YGS ile girilen öğretmenlikler için adayların LYS’ye de girmeleri gerekeceğini kaydetti.

AÇIK UÇLU SORULAR

Bu yıldan itibaren LYS’lerde öğrencilerin kaygılarını artırmayacak şekilde az sayıda açık uçlu soru sorulacağını, bu soruların yoruma açık olmayan genel bilgi ölçen sorulardan oluşacağını belirten uzman rehberlik öğretmenleri, “Yapılan değişikliklerin hepsi hem akademik hem de uygulama alanında niteliği arttırmak adına çok anlamlı fakat yapıcı değişiklikler belki yerleştirme dönemi bitiminde açıklanmalı” diye konuştular.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306