"Yerel hizmetlerle gurur duymalılar"

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel ile Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in yerel yönetimlere yönelik çeşitli eleştirilerde bulunduğunu söyledi.

"Yerel hizmetlerle gurur duymalılar"
banner301
Çerkezköy Bakış - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kültür Merkezi imza töreni için geldiği Kapaklı’da yerel yönetimlere getirilen eleştirileri yanıtladı. Albayrak, iktidar partisinin her seçilen İl Başkanı ile milletvekillerinin sürekli olarak yerel yönetime yüklendiklerini söyleyerek “Yerelde yapılan hizmetlerin takdir edilmesini bekliyoruz. Bizler hükümetin yaptığı çalışmalarla gurur duyuyorsak, onlar da yerelde yapılan çalışmalarla gurur duymalıdırlar” dedi.

“İLK AÇIKLAMALARINDA BİZLERİ ELEŞTİRİYORLAR”

Albayrak, iktidar partisinin her seçilen İl Başkanı ile milletvekillerinin sürekli olarak yerel yönetime yüklendiklerini söyleyerek “İktidar partisi milletvekili Mustafa Yel geçenlerde yerel yönetimi eleştiren bir açıklama yaptı. Mustafa Yel’in ifadelerini üzüntüyle karşıladım, düşündürücü buldum. Aynı şekilde İl Başkanı Cüneyt Yüksel göreve geldiği ilk günde ‘emanetleri geri alacağız’ şeklinde açıklamada bulundu. Ancak bilmelidirler ki emaneti bize kendileri değil halk verdi. 2014 yerel seçimlerinde Tekirdağ’dan yüzde 45,8 oranında 251 bin 750 kişinin oyunu aldık.” dedi.

banner287
“YEREL HİZMETLERLE GURURU DUYMALILAR”

Görevde bulundukları süre içerisinde 11 ilçe belediye başkanıyla birlikte hizmet aşkıyla çalıştıklarını anlatan Albayrak “Yerelde yapılan hizmetlerin takdir edilmesini bekliyoruz. Bizler hükümetin yaptığı çalışmalarla gurur duyuyorsak, onlar da yerelde yapılan çalışmalarla gurur duymalıdırlar. Hizmeti kendimize değil, 917 bin 910 kişiye yapıyoruz. Yakamızda parti rozetimiz yok.” şeklinde konuştu.

“EMANETİ HALK VERDİ”

Albayrak, ‘Bizden daha iyi hizmet yapacaklarını söyleyebilirler. Ancak emaneti halk verdi alacaksa da halk alacak’ diyerek “Seçim zamanı değil, hizmet zamanındayız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile İlçe belediyeleri halkın ihtiyaçları için çalışıyor. Seçim öncesi verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Mart 2019’da da halkımız karşısına çıkıp hesap vereceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 18:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Sayenizde gurur duyuyoruz yapmadığınız hizmetlerden dolayı,Sizden hizmet beklemiyoruz çünkü sizde (CHP) hizmet etme kapasitesi hiç olmadıki...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459