Yeterki gönüllerde engel olmasın

İlçe Müftüsü Bayram Şahin Camiler ve Din Görevlileri haftası nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ne ziyarette bulundu. Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya’dan engellilerin taleplerini dinleyen Müftü Şahin, “Önemli olan gönüllerin engelli olmamasıdır, diğer engeller bir şekilde çözülür’’ dedi.

Yeterki gönüllerde engel olmasın
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Cami ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Çerkezköy MüftüBayram Şahin ziyaretlerini sürdürüyor.
MÜFTÜ ŞAHİN ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
İlçe Müftüsü Bayram Şahin beraberinde Osmanlı Camii İmam Hatibi Selahattin Albayrak, Çerkezköy OSB Cami İmam-Hatibi Mehmet Doğan ile Veliköy Merkez Camii İmam-Hatibi Ahmet Baksı dün saat 14.00’da Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi’ne ziyarette bulundu. Müftü Şahin, camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle ziyarette bulunduklarını söyleyerek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın engellilerin topluma rehabilite edilmeleri konusundaki çalışmasından bahsetti.
PEYGAMBER EFENDİMİZ ENGELLİLERE ÇOK ÖNEM VERİRDİ
Engellilere önem verdiklerini ifade ederek sözlerini sürdüren Bayram Şahin, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in engellilere verdiği değeri bir örnekle anlattı. Peygamber Efendimiz’in müezzinlerinden birinin Ümmü Mektum olduğunu söyleyen Müftü Şahin “Ümmü Mektum çok meşhur bir sahabiydi. Peygamber efendimiz Medine dışına çıktığında O’na devlet başkanlığını bırakacak kadar önem verirdi. “ ifadelerini kullandı.
ÖNEMLİ OLAN GÖNÜLLERDE ENGEL OLMAMASIDIR
‘Önemli olan gönüllerde engel olmamasıdır’ diyen Müftü Şahin “diğer engeller bir şekilde aşılır, ancak gönüllerde engel olmamalı. Allah inşallah engellilerimize cennetten güzellikler sunacaktır.’’ İfadelerini kullandı.
“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ’’
Ziyarette Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya Müftü Şahin’e Çerkezköy’de yaptıkları çalışmalardan bahsederek engellilerin sorunlarını dile getirdi. Çetinkaya, sorunlarını dile getirerek, anlatarak bazı sorunlarının çözüme kavuştuğunu söyleyerek, engellilerin sorunlarının çözümü konusunda bundan sonra da çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.


banner287

ERTEM’E TEŞEKKÜR ETTİ
Çerkezköy Belediyesi’nin katkılarıyla yaptırılan Engelliler Bakım ve Konaklama Evi’nde çalışmaların sürdüğünü ifade ederek katkılarından dolayı Ali Ertem’e teşekkür etti.
“CAMİLER ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR’’
Engellilerin rehabilitesinde camilerin çok önemli bir yer edindiğini söyleyen Hayrettin Çetinkaya, engellilerin camiye gelişlerinde sıkıntılar yaşadığını vurgulayarak “Mevcut merdivenleri ile engellilerin camiye girişleri zor görülüyor. Bu engellerin aşılmasıyla engelliler rahat bir şekilde camiye girerek ibadetlerini yerine getirebilirler’’ ifadelerini kullandı.
“CAMİ GİRİŞLERİNDEN ENGELLER KALDIRILMALI’’
Engellilerin içerisinde bulunduğu psikolojik durumu camiye girerek atlatabileceklerini kaydeden Çetinkaya “Bu manevi atmosferden yararlanabilmemiz için camilerin önündeki engellerin kaldırılması gerekiyor. Engelliler içerlerindeki duygu yoğunluklarını ancak camiye giderek manevi hava ile dağıtabilirler’’ dedi.
HASTA ZİYARETLERİNDE DE BULUNDU
Karşılıklı görüş alışverişinin ardından ziyaret sona erdi. Müftü Şahin Cami ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle dün de hasta ziyaretlerinde bulundu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493