YGS semineri düzenlendi

Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonunda Çerkezköy’e gelerek, öğrencilere Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) çalışma yöntemleri ve verimli çalışma teknikleri konularında seminer verdi.

YGS semineri düzenlendi
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda 3 oturum halinde yapılan seminerde öğrencilerle bir araya geldi.

YGS İLK DEFA ÇERKEZKÖY’DE

ÇOSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerin öncesi konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu ile 2007 yılından bu yana devam eden tanışıklığı olduğunu belirterek eğitim alanında üstat bir kişiyle öğrencileri buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Gümüş, Çerkezköy’ün sınav merkezi olmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek “ Çorlu’ya Tekirdağ’a ve diğer yerlere gitmeye gerek kalmadan bu sınavı Çerkezköy’de ilk defa hep beraber yapacağız. “ dedi. Öğrencilerin sınava kalan bir aylık süreyi küçümsememeleri ve çalışmalarını aksatmamaları gerektiğini ifade eden Gümüş, tüm öğrencilerden başarılar beklediklerini belirtti.

GÜNDÜZ ÇALIŞMASI DAHA VERİMLİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ün konuşmasının ardından seminere başlayan Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu öğrencilere Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) çalışma yöntemleri ve verimli çalışma tekniklerini anlattı. Ders çalışılan ortamdaki ışığın önemine dikkat çeken Beledioğlu, uyku hormonunu yok eden tek şeyin güneş ışığı olduğunu, sanayi ışıklandırmasının uykuyu tetiklediğini ifade etti. Beledioğlu, gündüz vakitlerindeki çalışmanın gece çalışmalarından daha verimli olduğunu belirtti.

banner287
KAYGI İLE KORKU

Korku ile kaygı arasındaki farkları anlatarak seminerine devam eden Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu “ Sınava girerken mutlaka korkunuzu eksik etmeden girin ama kaygılarınızı devre dışı bırakmak zorundasınız. Kapının arkasında bir köpeğin olduğunu bilmek korkudur, kendinizi nasıl savunacağınızı bilir, önleminizi alırsınız. Fakat kapının arkasındaki tehlikeyi bilmiyorsanız kafanızda bir takım senaryolar gelişir, bu kaygıdır. Kaygı kontrol duygusunun sizde olmadığı bir durumdur” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİ UYARDI

YGS’deki soruların öğrencilerin ilk defa karşılaştıkları problemleri çözme becerilerini ölçtüğünü ifade eden Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu öğrencileri sınava hazırlık süresinde çözdükleri soruların aynısının YGS’de geleceğini düşünmemesi konusunda uyardı.YGS’deki performansa bakarak haziran ayındaki LisansYerleştirme Sınavının tahmin edilemeyeceğini ifade eden Beledioğlu “Haziran ayındaki sınav öğretmenlerin ağızlarından çıkan her şeyin kelime kelime sorulduğu, sizin daha önce çalıştığınız her şeyin aynen geldiği bir sınav. Siz siz olun YGS deki performansınıza bakarak haziran ayındaki sınava çalışmaktan vazgeçmeyin.” dedi.

TABLO HEDİYE EDİLDİ

Tüm öğrencilerin hep bir ağızdan kazanmak istedikleri mesleği bağırarak söyledikleri  bir etkinlik ile seminerini tamamlayan Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş tarafından günün anısına tablo hediye edildi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459