YGS semineri ertelendi

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonunda öğrenciler ile öğrenci velilerine yönelik bugün düzenlenecek olan YGS semineri, hava muhalefeti nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

YGS semineri ertelendi
banner301
İLERİ BİR TARİHTE DÜZENLENECEK

Eğitimci-Yazar Süleyman Beledioğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı seminer, ileri bir tarihte düzenlenecek. Seminerde Süleyman Beledioğlu, YGS çalışma yöntemleri ve verimli çalışma teknikleri hakkında bilgi verecek. Velilelere yönelik seminer aynı gün Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda düzenlenecek. Seminerde ailelerin çocuklarının başarısına ne şekilde katkı sunacağını anlatacak. Seminerin yapılacağı tarihin, önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

SÜLEYMAN BELEDİOĞLU KİMDİR?

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesini bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde pedagoji eğitimi aldı. Ardından A.Ü. Hukuk Fakültesine başladı. Başta ABD ve İngiltere olmak üzere birçok ülkedeki stres ve beyin temelli öğrenme üzerine yapılan çalışmaları inceledi. Uzun yıllar alan bu titiz çalışmalarının sonucunda, bu konularda kendi özgün saptamalarından oluşan çok sayıda makale ve kitap yazdı. Diğer yandan, yurt dışında yapılan bu çalışmaları incelerken, Türkiye’de de öğrenci, veli, öğretmen, kurum yöneticileri ve kurum çalışanları üzerinde saha çalışmaları yaparak; gözlem, inceleme, anket ve araştırmalarına devam etti. Yurt dışı ve Türkiye’ye yönelik olarak yürüttüğü bu çalışmaların sonucunda, özellikle sınav stresi ve beyin öğrenmesi üzerine yaptığı bilimsel saptamalarla bu konularda yeni bir bakış açısı ortaya koydu. Bu çalışmalarının bir kısmını yazdığı kitaplarında topladı.
banner287

KİTAPLARI

Kitapları: Aklın Notaları, Beyin Siz Olmalısınız, Dostum Stres, Ailelerin Öğretmenliği, Sınav Cesareti, Öğrencilerin Dikkat Sorunu, Yorumlama ve Test Teknikleri,

TV PROGRAMLARI

TRT’de 1997-2000 yılları arasında sınavlara yönelik program yaptı. TRT’de 2008-2009 yıllarında “Eğitim Şart” adlı programı yaptı. TRT Web’de 2009-2010 yıllarında TRT Web sayfasının eğitim editörlüğü ve köşe yazarlığını yaptı. TV8’de 2001-2011 yılları arasında eğitim köşesi yaptı. KANAL A’da 2010 yılından itibaren “Eğitim Editörü” programını yapmaya başladı. TRT Avaz’da 2015 yılından itibaren "Akıllı Yaşam" programını yapmaya başladı. TRT Haber’de Hafta içi her gün "Çocuğunuz ve Kendiniz İçin Bunları Biliyor musunuz?" adlı kuşak programı yapmaya başladı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306