Yılmaz: Şubat ayı meclisinde yerimde olacağım

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) meclis üyeliği üst üste 4 meclis oturumuna katılmadığı gerekçesiyle düşürülen Rahmi Yılmaz, Tekirdağ İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı sonrası görevine geri döndü. Yılmaz, Şubat ayı meclis toplantısında yerini alacağını, ve önümüzdeki günlerde ÇTSO seçimlerine gireceği yönetim kurulu üyelerini de basına tanıtacağını kaydetti.

Yılmaz: Şubat ayı meclisinde yerimde olacağım

Çerkezköy Bakış - Tekirdağ İdare Mahkemesi’nin karanının ardından Rahmi Yılmaz, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda basın açıklaması düzenledi. Mahkeme kararı ile meclis üyeliğinin devam ettiğini belirten Yılmaz, “Ekim ayında meclis başkanlığının bir yazısıyla, dört toplantıya katılmadığım iddiasıyla meclis üyeliğim düşürülmüştü. Ben de bu süreçte önce bakanlığa müracaat ettim. Bana yapılan tebligatların iki tanesinin aynı gün yapıldığını, aynı gün olduğu için benim yönetici asistanımın bunu 24 saat önceden tebligat yapılmadığı için almadı. Mesela 18 Temmuz’da gönderilen toplantı gündem maddesi aynı gün içinde tebliğ edildiğinden o toplantıya katılmış sayılırım. İki tane toplantıyı aynı gün yapmışlar. Bakanlığa müracaat ettik ama iki ay olay sürüncemede kaldı, gecikti. Yasal sürede bitmeden bir gün kala Tekirdağ İdare Mahkemesine başvurdum. Mahkeme, odanın savunmasını istedi. Evrakları istedi. Dün itibariyle de kararını verdi. ‘Yapılan işlem hukuka aykırıdır.’ Diyerek yürütmenin durdurulmasını karar verdi ve Rahmi Yılmaz’ın meclis üyeliğinin devam etmesi gerektiğini kanunen kendilerine bildirdi. Şuanda meclis üyesi ve TOBB delegesiyim. Meclis üyesi olduğum için de buradayım. Zaten yoksa beni buraya sokmazlardı. Dün itibariyle artık meclis üyesiyim. Şubat meclis toplantısına da katılacağım. Bu işi çok farklı noktalardan takip ettiriyorlar. Rahmi Yılmaz’ın buradaki varlığı yönetim kurulu başkan adayı olmam onları son derece rahatsız etti.” dedi.

 “GENÇ BİR EKİPLE GELİYORUZ”

Nisan ayındaki seçimlerde büyük bir değişiklik olacağını dile getiren Yılmaz, “Şuna da inanıyorum.  Nisan ayında seçimler olursa, hiç bunlara gerek kalmayacak. Genç bir ekiple bayan ve gençlerin ağırlıklı olduğu bir ekiple zaten büyük bir ekip değişikliği olacak. Onun için şimdi Şubat ayı toplantısına katılacağız. Orada da üyelerimizin bilmesi gereken şeyleri maalesef 4 aydır bizden gizledirler. Asıl amaçta oydu. Bütçe toplantısına benim katılmamam için, benim bütçede görmemem gereken maddeleri göstermemek için ellerinde geleni yaptılar. Seçim startını verdiğimizde onları size izah edeceğiz.  Üyelerimizle paylaşacağız. Önümüzdeki hafta büyük ihtimalle ekibimizi, kadromuzu size tanıtacağız. Çok güzel bir ekip oluştu. Bu odanın sahibi üyelerdir. Çalışanlar değil.” diye konuştu.

“TÜRK ADALETİ GEREĞİNİ YAPIYOR”

Yılmaz,“Türk adaleti gereğini yapıyor. Bundan sonrada yapmaya devam edecek. Ben mevcut yönetimi bu işlemi yapan arkadaşların art niyetli olduğunu düşünüyorum. Adaylığımı engelleyecek herhangi bir şey yok. Benim yerime seçilen arkadaşımız bu toplantıya gelmeyecek. O arkadaşımız da mağdur olacak” ifadelerini kullandı.

“FARKLI NOKTALARDAN TAKİP EDİLİYOR”

Yılmaz son olarak Çerkezköy TSO’nun bakanlık yerine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne başvurduğunu kaydederek, “Örnek vermek gerekirse müracaat edilmesi gereken yer bakanlık olmasına rağmen onlar TOBB’a müracaat ediyorlar. Benim irademin dışında, sanki ben başvurmuşum gibi kendileri TOBB’a başvuruyorlar. Oradan bir yazı alıyorlar. Bizim elimizde yazı var diyorlar ama bakanlığa müracaat edemiyorlar. Bakanlığa ben müracaat ettim. Bakanlık, ‘Onlar TOBB’a müracaat etmişler. TOBB’da bir yazı vermiş, yazıyı da size vermişler’ diyor. Aslında bana öyle bir yazı göndermediler.” diye konuştu.

Bir gazetecinin ÇTSO’nun idare mahkemesinin kararını bir üst mahkemeye taşıyarak itiraz ederse ne olur sorusuna Yılmaz, “İtiraz hakları var. Bir üst mahkemeye taşırlar ama yine de oradan gelen sonuca kadar ben meclis üyeliğime devam ederim.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Bakış Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
haklı
haklı - 1 yıl Önce

rahmi yılmaz haklı

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Haklının hakkının verilesi güzel olmuş...

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Soyadının hakkını veriyor...

Erdem
Erdem - 1 yıl Önce

Rahat rahat gündem maddelerini geçiyosunuz Rahmi yok diye geldi rahatınız kaçacak yine

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306