banner507

Yöresel tatlar Çerkezköy’de

Çerkezköy’de Kapalı Halk Pazarının yanında Yöresel Tatlar Festival’i başladı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen esnaflar burada şehirlerinin yöresel tatlarını Çerkezköy'lü vatandaşlarla buluşturuyor. Yöresel ürünler 10 gün boyunca burada satışa sunulacak.

Yöresel tatlar Çerkezköy’de
banner301

Çerkezköy Bakış - Türkiye’nin her yerinde yapılan Yöresel Tatlar Festivali dün Çerkezköy’de de başladı. Kapalı Halk Pazarının hemen yanında kurulan çadırlarda bu ürünler Çerkezköylülerin beğenisine sunuldu.

MALATYA'DAN TRABZON'A, ANKARADAN KASTAMONU'YA TÜM TATLAR
Karadeniz’in yöresel tatlarını tanıtmak için Trabzon’dan gelen Muhammet Ayaz, Çerkezköy halkını Trabzon’un tatları ile tanıştırmaya geldiklerini ifade etti. Ayaz, “Tezgahımızda tereyağ tulum peyniri, kuymaklık peynir gibi bir çok ürünümüz mevcut. Trabzonda köyde sattığımızın aynı fiyatına burada da satıyoruz. Yeni kuruldu tezgahımız, 10 gün daha buradayız.” dedi.

banner287
Kastamonu’dan Çerkezköy’e şehrinin özel tatlarını tanıtmaya gelen Ali Depeharman, “Kastamonu’ya özel tatları burada sergiliyoruz, Kastamonu usulü tirit, Kastamonu helvası, sarımsak gibi ürünleri burada Çerkezköy'lü vatandaşlarla buluşturuyoruz. Fiyatlarımız ise normal satış fiyatları.” ifadelerini kullandı.
Ankara’dan gelen Emre Dönmez, vatandaşların beğeneceği katkısız ürünleri burada sergilediklerini söyledi. Dönmez, “Ankara Beypazarın’dan geliyoruz. Tezgahımızda el kesimi eriştelerimiz, katkısız sebzeli eriştelerimiz, bu eriştelerde kesinlikle boya maddesi bulunmamakta, sebze kuruları, Beypazarı kurusu gibi bir çok özel tatları burada sergiliyoruz. İlerleyen günlerde daha fazla ilgi bekliyoruz.” diye söyledi.
Malatya deyince akla ilk gelen şeylerden olan kayısı da bu pazarda Havva Özçelik’in tezgahında yer alıyor. Pazarın en kalabalık tezgahlarından olan Özçelik’in tezgahında; kayısı, kayısı döneri, dut, üzüm, incir, cevizli sucuk ve Malatya’ya ait bir çok özel tat burada satılıyor. Pazar’ın en az 10 gün burada kalması planlanıyor.  Dün açılan pazara ilerleyen günlerde yeni tezgahlar da eklenecek.     

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493