Yozgatlılar Arabaşı Şöleninde buluştu

Dekor Düğün Salonu’nda düzenlenen geceye MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Çerkezköy Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Karadavut ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yozgatlılar Arabaşı Şöleninde buluştu
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi planlanan 1. Arabaşı Şöleni’nde renkli görüntüler oluştu. Şölende, katılımcılar çalan canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

ATATÜRK’ÜN SÖZÜ İLE SELAMLADI

Geleneksel 1. Arabaşı şöleninin açılış konuşmasını yapan Çerkezköy Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Karadavut, Mustafa Kemal Atatürk’ün övgülerine mazhar olan “ünlü süvarilerin harp meydanlarında kahramanca dövüşen Türk yiğitlerinin harman olduğu Bozok Yaylasının çocukları” sözü ile misafirleri selamladı.

“BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Çerkezköy Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Karadavut, katılan misafirlere teşekkür ederek “Çerkezköy Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin kuruluş amacı Çerkezköy’de varlığı hissedilmeyen Yozgatlı hemşerilerimizi birlik ve beraberlik içerisinde bir çatı altında toplamaktır. Bir araya getirmiş olduğumuz hemşerilerimiz ile büyük bir aile olduğumuzdan dolayı mutlu oluyoruz.” diye konuştu. Karadavut konuşmasına “Yozgat ilinin Yerköy ilçesinden Akdağmadeni’ne, Boğazlıyan’dan Çekerek ilçesine, Çayıralan’dan Şefaatli’ye, Çandır’dan Sarıkaya’ya, Sorgun’dan Kadışehri’ne, Aydıncık’tan Yenifakılı ve Saraykent’e kadar bütün ilçelerimizin birlik ve beraberlik ruhunu Çerkezköy’de canlandırdığımız bu şölene katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kulandı. Karadavut, bu şölenin ilerleyen dönemde gerçekleştirecekleri etkinliklerin başlangıcı olduğunu belirti.banner287
PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Çerkezköy Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Karadavut tarafından yönetim kurulu üyeleri tanıtıldı.  Yönetim kurulu üyelerinden Emin Sungur, Hüseyin Atasoy, Hüseyin Köser, Faruk Kalyesiz, Uğur Öçalan, Yusuf Güler plaketleri geceye sponsor olan kişiler tarafından takdim edildi. Ayrıca dernek başkanı Osman Karadavut tarafından geceye katılımlarından dolayı Çerkezköy MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’e de bir plaket takdim edildi.

“YOZGAT DÜŞMAN AYAĞININ BASMADIĞI BİR VİLAYET”

Plaket takdiminden sonra Tekirdağ Yozgatlılar Dernek Başkanı Yusuf Gençer de bir konuşma gerçekleştirdi. Gençer “Nüfus sıralamasına göre en çok şehit veren memleketlerden birisi Yozgat. Bununla gurur duyuyoruz. Yozgat düşman ayağının basmadığı nadir vilayetlerden. Çerkezköy derneğinin düzenlediği bu şölen için teşekkür ediyorum. Bu birlikteliği her zaman sağlamak için sizlerin de desteğine ihtiyacımız var.” diye konuştu.

ARABAŞI İKRAM EDİLDİ

Konuşmalar ve plaket takdimlerinin ardından misafirlere yöresel yemek arabaşı ikram edildi. Geleneksel 1.Arabaşı Şöleninde buluşan Yozgatlılar yöresel yemeklerin ardından çalan müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459