Yüceer: 30 Ağustos bilincine bugün de ihtiyacımız var

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, “90 yıl önceki emperyalist güçlerin, bugün silahların ötesine geçerek zihinlere yayılmak ve toplumları bugünün farklı araçları ile kontrol altında tutmak istediği bilinen bir gerçektir. Bu emperyalist zihniyete karşı mücadeleye devam etmemiz gerektiğini unutmamalıyız.” dedi

Yüceer: 30 Ağustos bilincine bugün de ihtiyacımız var
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, şunları söyledi: “Bağımsızlığın ve özgürlüğün sevdalısı önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşları ile bundan tam 90 yıl önce verdiği mücadelenin, gösterdikleri kahramanlığın ve o gün yazılan şanlı destanımızın bizlere bırakılan en büyük miras ve aynı zamanda en büyük emanet olduğunu biliyor ve bu anlamlı günde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90. yılında, bize bırakılan bu büyük destanın coşkusunu bir kez daha yaşıyor, o gün kazanılan zaferin büyük sevincini bir kez daha yürekten hissediyoruz.
YENİDEN FEYZ ALMALIYIZ
90 yıl önce yazılan destanımızın taçlandığı böylesine anlamlı bir günde, tam da içinden geçmekte olduğumuz şu zorlu günlerde, ülkemizin birlik ve beraberliğine el uzatanların bilmesi gereken odur ki; din, dil, ırk, inanç farklılığı gözetmeden özgürlük mücadelesini kardeşçe veren ülkemizin yazdığı bu büyük destan ve bu bağımsızlık hiçbir zaman bitmeyecektir.  İşte böylesi bir destanın, içinden geçtiğimiz bu zor günlerde yeniden okunması, yeniden bu büyük tarihten feyiz alınması gerekmektedir.
TOP TÜFEK YERİNE KALEM
banner287
Bundan 90 yıl önceki emperyalist güçlerin, bugün silahların ötesine geçerek zihinlere yayılmak ve toplumları bugünün farklı araçları ile kontrol altında tutmak istediği bilinen bir gerçektir. İşte bu nedenle, zamanın ruhunun çok çok ötesine geçmiş büyük lider Mustafa Kemal’in ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ sözlerini bugünün koşulları içerisinde yeniden okumalı ve bugün de özgürlük ve bağımsızlık için kalemle ve fikirle emperyalist zihniyete karşı mücadeleye devam etmemiz gerektiğini unutmamalıyız.
RAHMETLE ANIYORUZ
Bu duygu ve düşüncelerle bu destanın kahramanları olan başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu ile anıyor, onların bizlere bıraktığı bu zaferin bayrağını yılmadan, yorulmadan, ilelebet taşıyacağımızın sözünü bir kez daha veriyoruz.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459