Yüksekokul öğrencilerine Veliköy’de ilk ders

Önümüzdeki yıl, Veliköy Belediyesi’nin kendisine tahsis ettiği 130 dönümlük kampus alanı ve bu alanda yapılacak binalara taşınmayı planlayan Çerkezköy Meslek Yüksekokulu, dün Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencilerine Veliköy’de ders yaptırdı. Teori derslerinin sınıfta, uygulama derslerini ise İtfaiye Müdürlüğü’ne ait Eğitim Alanı’nda yapan öğrencileri, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir ve ÇMYO Müdürü Prof. Dr. Ziya Özek de ilk derste yalnız bırakmadı.

Yüksekokul öğrencilerine Veliköy’de ilk ders
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu ile Veliköy Belediyesi arasında imzalanan Yüksekokulu Veliköy’e Taşıma Protokolü’nün ardından ilk ciddi adım dün atıldı. Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümü öğrencileri, derslerini haftanın iki günü Veliköy’de yapacak. Veliköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde hazırlanan derslik ve uygulama alanından başlayan derste Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Çerkezköy MYO Müdürü Prof.Dr.Ziya Özek ile Öğretim görevlileri Özgün Geyiktepe ve Yalçın Karagözler hazır bulundu.
BİZLERİ MUTLU ETTİ
Teori derslerini sınıfta, uygulamalı derslerini ise Veliköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait boş alanda yapan öğrencilere, Öğretim Görevlisi Yalçın Karagözler tarafından, kurtarma teknikleri, acil durum yönetimi ve itfaiyecilik spor eğitimi verildi. Ders öncesi Yüksekokul Yönetimi ile birlikte öğrencileri ziyaret eden Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Namık Kemal Üniversitesi ile yapılan protokolü anımsatarak, “Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu'nun Veliköy'e gelmesi için Namık Kemal Üniversitesi’ne yer tahsisinde bulunduk. Şu anda derslik ve idari binalar için proje çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki dönemde okul binalarını yapacağız. Arazimizin uygun olmasından dolayı İtfaiyecilik bölümü öğrencilerinin burada ders yapmalarını sağladık, kendilerine bir sınıf tahsis ettik. Öğrencilerimizin burada ders yapacak olmalarından dolayı son derece memnunuz” ifadelerini kullandı.
FAKÜLTE İÇİN YER TAHSİS ETMEYE HAZIRIZ
Büyükşehir yasa tasarısına da değinen Belindir, “Çerkezköy'e bağlanmamızla birlikte ilçe olarak yeni döneme giriyoruz. O zaman Veliköy'de 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu'nun yanında bir de 4 yıllık fakültenin kurulmasını talep edeceğiz. Arazimiz geniş olduğu için fakülte için de üniversitemize yer vermeye hazırız. Burada eğitim görecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.banner287
KADEMELİ OLARAK TAŞINMAYA BAŞLADIK
Öğrencilerin eğitim yaptığı alanı inceleyen Çerkezköy MYO Müdürü Prof. Dr. Ziya Özek ise, Meslek Yüksek Okulunun Veliköy’e taşınmasıyla ilgili olarak ilk adımı attıklarını ifade ederek, “Buradaki işlerin daha hızlı yürümesi adına Başkanın yanında olmak istiyoruz. Bu yüzden Veliköy'e derslerimizi yavaş yavaş taşımaya başladık. Çerkezköy’deki okulumuz küçük alana sahip olduğu için baya bir sıkışmıştık. Bu yüzden uygulamalı derslerde sorun yaşıyorduk. Ama burada alanın geniş olmasından dolayı uygulamalı derslerimizi rahatlıkla yapabileceğiz. Buraya topyekün gelemedik fakat kademeli olarak gelmeye başladık.” Değerlendirmesinde bulundu.PROJEYİ BU YILDA SUNACAĞIZ
Kapaklı Belediyesi ile itfaiye ve iş güvenliği alanında ortaklaşa olarak hazırladıkları projeyi geçtiğimiz yıl Trakya Kalkınma Ajansı'na verdiklerini ancak kabul edilmediğini hatırlatan Özek, “Bu yıl aynı projeyi Veliköy Belediyesi ile tekrar hazırlayarak Trakya Kalkınma Ajansı'na sunmayı planlıyoruz. Amacımız İş Sağlığı ve Güvenliği alanında bir uygulama alanı oluşturmak. Bunun içinde Trakya Kalkınma Ajansı'na müracaat ederek fon oluşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493