Yüzde 65’i tamam, yüzde 35’i kış gelmeden tamamlanacak

Alt yapısı tamamlanan cadde ve yollarda beton yol çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi ekipleri son olarak çalışmalarını Saray Caddesi üzerine taşıdı. Çalışmaların ise pek çok noktada tamamlandığı bilgisi veren Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürü Abdullah Çakmak, “Yüzde 65’ini tamamladığımız çalışmalarımızı kış mevsimine kadar bitirerek, vatandaşlarımızı beton yola kavuşturacağız.’’ dedi.

Yüzde 65’i tamam, yüzde 35’i kış gelmeden tamamlanacak
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Pek çok noktada yol yapım çalışmalarını tamamlayan Kapaklı Belediyesi, 2-3 ay içerisinde çalışmaların tamamının bitmesini hedefliyor.
ÇALIŞMALAR SARAY CADDESİ’NE TAŞINDI
Alt yapısı tamamlanan yollarda beton yol çalışmalarını hızla sürdürdüklerini kaydeden Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürü, çalışmaların son olarak Saray Caddesi üzerinde sürdüğü bilgisi vererek, “Beton yol yapım çalışması Cumhuriyet Mahallesi'nde Şahin, Şen, Şafak ve Seda Sokak'ta  beton yol yapımı tamamlandı. Turgut Özal, Plevne ve Vatan Caddeleri'ne bağlı sokaklarda beton yol hazırlık çalışmaları yapılıyor. Cumhuriyet Mahallesinde diğer sokak ve caddelerde beton yol yapım çalışmalarımız tüm hızıyla sürecek.’’ Diye konuştu.
“YOLLAR SU TANKERİ İLE ISLATILIYOR’’
Çakmak “Yollardaki fazla toprak greyder ve kepçe ile yoldan kaldırılıyor.’’ Diyerek, şöyle devam etti: “Daha sonra yapılacak yolda aplikasyon ve kot ölçüm çalışmasından sonra  demir kalıplar çakılarak yola beton dökülüyor. Yol yapımında betonun içerisine çesan demir konularak beton yolun daha uzun ömürlü olması sağlanıyor. Beton dökümünden sonra helikopter denilen beton düzeltme makinesi ile yol düzlenerek beton yol yapımı tamamlanıyor. Yapılan beton yollar daha sonra çatlamaların önüne geçmek için su tankerleriyle düzenli olarak ıslatılıyor.’’
banner287
“KIŞA TÜM YOLLAR YAPILACAK’’
İhalesi yapılan yol yapım çalışmalarının yüzde 65’inin tamamlandığı müjdesi veren Çakmak, “Kalan bölümünde iki üç ay içerisinde tamamlayarak kış mevsimine kadar vatandaşlarımızı beton yollara kavuşturacağız.’’ dedi.


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459