Zabıta ‘korsan taksi’ avına çıkacak

Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürü Kenan Erez, bu ay itibariyle ticari taksilere denetim yapacakları bilgisi vererek, “Korsan taksilere ve beldelerden buraya gelen taksilere kanun doğrultusunda yaklaşık bin 980 TL olan idari para cezasının 3 katı tutarında cezai işlem yapacağız. Eğer ceza alan firma ya da şahıs bu cezayı yinelerse, bu kez idari para cezasının 5 katı ceza ödemek zorunda kalacak ve her defasında bu araçlar 60 gün trafikten men edilecek.’’ uyarısını yaptı.

Zabıta ‘korsan taksi’ avına çıkacak
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Ticari taksilere denetleme geliyor, korsan taksiciler için alarm çalıyor.
“BU AYDAN İTİBAREN DENETİM GELİYOR’’
Çerkezköy belediyesi olarak bu ay ilk kez uygulanacak olan bir denetime imza atacakları bilgisi veren Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürü Kenan Erez, “Bu aydan itibaren belediye sınırları içerisinde faaliyet gösteren T plakaya sahip tüm ticari taksileri kapsayacak bir denetim yapacağız.’’ Dedi.
“HEM CEZA, HEM TRAFİKTEN MEN’’
“Çerkezköy Belediyesi Ticari Taksi Hizmet Yönetmeliği’ne göre kontroller yapacağız.’’ Diyen Erez, şöyle devam etti: “İş yeri ruhsatlandırması ve ticari taksi ruhsatı hazırlanacak her araca teslim edilecek. Bu süreç içerisinde belediyede kaydı olmayan, izinsiz çalışan araçlar korsan taksiler olarak değerlendirilecek. Bu taksilere 2918 sayılı kanunun ek 2’inci belgesine göre yaklaşık olarak bin 980 TL olan idari para cezasının 3 katı tutarında cezai işlem kesilir. Eğer ceza alan firma ya da şahıs bu cezayı yinelerse bu takdirde de idari para cezasının 5 katı ceza ödemek zorunda kalacak ve her defasında bu araçlar 60 gün trafikten men edilecek.’’
“DENETİMLER SÜREKLİ HALE GELECEK’’
banner287
Zabıta  Müdürü Erez denetimlerin başlamasının ardından ise, denetimlerin sürekli hale geleceğini ifade ederek, “İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amirliği’nin verdiği destek ile bu denetim ve kontroller periyodik olarak yapılacak.’’ Dedi.“BEKLEME NOKTALARI DA KONTROL EDİLECEK’’
Belediyenin belirlediği duraklar dışında bekleme yapan araçların olup olmadığına dair de denetim yapacaklarını aktaran Erez, “Beldelerden de Çerkezköy’e kaçak olarak gelip belediye izni olmadan çalışanlar belirlenecek ve kanun doğrultusunda gerekli cezai işlemler uygulanacak.’’ Diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493