2016 Hava Kirliliği raporu ciddiye alınmalı

Çevre Derneği Başkanı Doçent Doktor Güner Sümer, Çevre Mühendisleri Odası’nın 2016 Hava kirliliği raporunun ciddiye alınmasını istedi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hava kalitesi izleme istasyonu verilerinin kullanıldığı rapora göre...

2016 Hava Kirliliği raporu ciddiye alınmalı
banner301

Çevre Derneği Başkanı Doçent Doktor Güner Sümer, Çevre Mühendisleri Odası’nın 2016 Hava kirliliği raporunun ciddiye alınmasını istedi.

banner287
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hava kalitesi izleme istasyonu verilerinin kullanıldığı rapora göre Düzce, Bolu, Edirne, İstanbul, Ankara, Iğdır, İzmir, Muş, Tokat, Denizli ve Samsun da hava kirliliği açısından ciddi sorunlar yaşandığını vurgulayan Sümer, “Türkiye’de bugün metropol şehirlerde kirli hava solunmaktadır. Çevre mühendisleri raporunda başkent Ankara’daki hava kirliliği değerlerine de dikkat çekilmektedir” dedi.

Türkiye’de en yüksek hava kirliliğinin Edirne’nin Keşan ilçesinde yaşandığını vurgulayan Sümer şunları söyledi:

“Bu hava kirliliği Keşan’da akciğer ve solunum hastalıklarına neden olmaktadır. BM Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 2012 yılında hava kirliliği dünyada yedi milyon kişinin ölümüne neden olmuştur. Çevrecileri ve yetkilileri bu konuda göreve çağırıyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306