Alaca: Anne olmak zor

CHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanlığı ‘Anneler Günü’ dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Alaca: Anne olmak zor
banner301

Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, anne olmanın zor olduğunu kaydetti. Ayrıca doğum günü de anneler gününe denk gelen Alaca’ya CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı ve yönetimi hediye ve plaket takdim etti.

Çerkezköy Bakış - Basın açıklamasına CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Can Avcılar, Çerkezköy Kent Konseyi Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi ile Çerkezköy Belediyesi Meclisi Üyesi Funda Serfiçe ve partili kadınlar katıldı.
 

banner287
“KADIN OLMAK ZORDUR”

Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, anne olmanın zor olduğunu ifade etti. Başkan Alaca, “Anneler günü bizleri 9 ay karnında taşıyan ve belki de ölene kadar en küçük zor anımızda bile bizim derdimizle dertlenen kutsal varlıklarımız, annelerimizi hatırlamamız adına her yıl mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan özel bir gündür. Zordur kadın olmak, zordur anne olmak. Bulunduğumuz ekonomik seviye gereği çalışan, çocuğunun büyüdüğünü, ilk adımını göremeyen, ilk kelimesini duyamayana annelerin günüdür. Binbir emekle büyüttüğü kuzusunu askere yollayan, bayrağa sarılı tabutunu karşılayan annelerin günüdür. Saatlerce gün ışığı görmeden madenlerde çalışan ve bir gün o madende ebediyete göçenlerin anneleri, eşleri olan annelerin günü. Eşlerinden şiddet görüp evlatları için buna katlanan annelerin günüdür.” diye konuştu.
 

HEDİYE TAKDİM EDİLDİ

Alaca’nın konuşmasının ardından CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı da, anneler günü ile doğum günü aynı güne denk gelen Ebru Alaca’ya plaket takdim etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493