Albayrak: İktidar ülkeyi yönetemiyor

Kurban Bayramı nedeniyle bayramın ilk günü Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nda bayramlaşma programı düzenlendi.

Albayrak: İktidar ülkeyi yönetemiyor
banner301
Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nda bayramın ilk günü düzenlenen programla partililer bayramlaştı. Bayramlaşma programında konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ak Parti iktidarını eleştirerek “Türkiye’de yaklaşık 15 yıldır tek başına iktidar olan bir parti var. Böyle bir iktidarın ülkenin sorunlarını çoktan çözmüş olması gerekiyordu. Geriye baktığımızda bu ülkeyi yönetemediğini gösteren bir AKP iktidar bulunuyor. Çözüm Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarıdır” dedi.

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Saat 14.30’da başlayan bayramlaşma programına CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, CHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleriyle partililer katıldı.

CAMCI MİSAFİRLERİYLE TEK TEK BAYRAMLAŞTI

İlçe Başkanı Engin Camcı ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri misafirlerini tek tek karşıladı. Camlı, yaptığı konuşmada Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, herkese iyi bayramlar temennisinde bulundu.

ÖKTEN: ÇERKEZKÖY LAYIKIYLA YÖNETİLİYOR

CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten de yaptığı konuşmada herkesin Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Bayramlarda sevgi, saygı ve hoş görünün zirveye çıktığını kaydeden Ökten sözü Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a getirdi. Çerkezköy’deki 10 yıllık Ak Parti iktidarı sonrasında halkın Vahap Akay’a görev verdiğini kaydeden Ökten “Çerkezköy’de genç bir belediye başkanı var. Çerkezköy’ü layıkıyla yönetiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde çözemeyeceğimiz bir sorun bulunmuyor. Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında bu ülkeyi daha da ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

ALBAYRAK: AKP ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR

Bayramlaşma programında hazır bulunan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay kısa bir konuşma yaparak tüm Çerkezköylülere iyi bayramlar dileğinde bulundu. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da konuşmasına iyi bayramlar temennisinde bulunarak başladı. Görev süreleri içerisinde 6’ncı dini bayram, 16’ncı resmi bayramı kutladıklarını söyleyen Albayrak “Türkiye’de yaklaşık 15 yıldır tek başına iktidar olan bir parti var. Böyle bir iktidarın ülkenin sorunlarını çoktan çözmüş olması gerekiyordu. Ancak 15 Temmuz akşamı da hep birlikte yaşadığımız gibi Türkiye darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Devletimiz, tüm siyasi partiler ve halkımızın ortak tepkisiyle bu girişim tarihin çöplüğüne gönderilmiştir. Geriye baktığımızda bu ülkeyi yönetemediğini gösteren bir AKP iktidar bulunuyor. Artık çözüm basit. Kuvay-ı Milliye ruhunu taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı sorunların üstesinden rahatlıkla gelecektir.” diye konuştu.

“TÜM VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ”

Göreve geldikleri 30 Mart 2014 seçimleri sonrasında sorunları çözme adına önemli adımlar attıklarını kaydeden Albayrak şöyle devam etti: “Görevdeki 896’ncı günümüzü geride bıraktık. Bir anlamda görev süremizi yarılamış bulunuyoruz. Görev süremiz tamamlandığında da verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmiş olacağız. Tekirdağ gibi Çerkezköy de alacağı hizmetlerin tamamını almış olacak.”

banner287
“İLK YAPTIKLARI BİZLERİ ELEŞTİRMEK”

Ak Parti İl Başkanı ile milletvekillerinin yerel idareye yönelik eleştirilerine de değinen Albayrak “Çerkezköy, CHP iktidarı öncesinde Ak Parti iktidarı ile yönetildi. Ancak CHP olarak göreve geldiğimizde Çerkezköy’ün sorunlarının çözülemediğini gördük. Her demeçlerinde 12-0 yapacaklarını söylüyorlar. Biz halkımıza güveniyoruz. AKP ile CHP arasındaki makas giderek açılıyor. Zaman hizmet etmek zamanıdır.” diye konuştu.  

KÖPRÜLÜ: BURUKLUK YAŞIYORUZ

Bayramlaşma programında son olarak TBMM Katip Üyesi, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü bir konuşma yaptı. Bayram’ın bayram tadında geçmesini dileyerek konuşmasına başlayan Köprülü “Üzülerek söylüyorum ki bayram bile olsa başımıza kötü şeyler gelmeye devam ediyor. Bayramımız zehir oluyor. Bugün yine Van’da bir patlama var ve son alınan haberlere göre 48 yaralı mevcut. Umarım oradan da ölüm haberi çıkmaz.” diyerek bayramda burukluk yaşadıklarını ifade etti.

“BEDELLER ÖDENİYOR”

15 Temmuz hain darbe girişimine değinerek konuşmasını sürdüren Köprülü “Milletimiz dik duruşu ve kararlılığıyla hain darbe girişimini ortadan kaldırdı. Ancak yaşanılanlardan dersler çıkarmalıyız. Görüldüğü gibi bedeller ödüyoruz. Vatandaşlarımız şehit oldu yüzlercesi yaralandı. Kurumlarımızın itibarı zedelendi. Buraya nasıl geldik? Kimseyi dinlemeyen, hiçbir fikri kabullemeyen bir anlayış nedeniyle bugünlere gelindi. Cumhuriyet Halk Partililer olarak 29 Ekim 1923’ten itibaren Cumhuriyet, 19 Mayıs 1919’dan itibaren vatan nöbeti, Hilafetin kaldırıldığı günden bugüne laiklik nöbeti tutuyoruz. Kimseden de talimat almadan bu nöbetleri tutuyoruz, tutmaya da devam edeceğiz.” dedi.

“DEVLETİN KURUCU AYARLARIYLA OYNANMAMALI”

Köprülü şöyle devam etti: “Benden olsun, bu cemaat ve bu tarikattan olsun anlayışı ülkeyi bu noktalara getirdi. Liyakat sistemini ortadan kaldırdılar. Geçmiş dönemlerde FETÖ organizasyonu ile Silivri’de hapis yatanlar şimdi bir özrü hak etmiyorlar mı? Devletin kurucu ayarlarıyla oynarsanız başınıza böyle şeyler gelir. Devleti yönetmekte liyakat esastır. Artık ‘ben yanıldım, kandırıldım’ demenin zamanı değildir. Artık insanların kandırıldım demeye takati kalmadı.”

“CERABLUS HAREKATINI DESTEKLİYORUZ”

Köprülü “Eğer ki; vatan, demokrasi, cumhuriyet ve özgürlükler konusunda samimiysek yapılacak şey bellidir. Milli mutabakat hükümeti gerekiyorsa kurulmalıdır.” diyerek şöyle devam etti: “Dış politikada hatalar sonucu bedeller ödüyoruz. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifasıyla sorunlar çözülmüyor. Şimdi Türk Silahlı Kuvvetleri Cerablus Harekatı’nı yapıyor. Dualarımız, kalbimiz Türk Silahlı Kuvvetleri’yle. Cumhuriyet Halk Partisi olarak harekatı destekliyoruz. Konu ortak bir iradede buluşup ülkeyi yönetmeye geldiği zaman, bu ülkeyi yönetenlerde bu anlayışı göremiyoruz.”

“ÖNCE AYNAYA BAKSINLAR”

Konuşmasının son bölümünde yerel siyasete değinen Köprülü “Her ilçeye yaptığımız ziyarette bizleri belediye başkanlarımız ile ilçe teşkilat başkanlarımız karşılıyor. Şimdilerde AKP’li siyasetçilerin eleştirilerini okuyorum. Yapıcı olduğu sürece eleştiriye her zaman için açığız. Ancak CHP’li belediyeleri eleştirenler önce bir aynaya baksınlar. Kendilerine halkın yerel idareyi CHP’lilere yöneticilere neden verdiğini sorsunlar. Çerkezköy Belediyesi daha önce AKP’deydi. Şarköy, Hayrabolu, Malkara ve Tekirdağ İl belediyesi de AKP’deydi. Çerkezköy’e 10 yılda bir çivi bile çakmadılar. Yıllarca atıl haldeki bir salon, yeni dönemde açıldı etrafı da spor kompleksi haline getirildi. İktidar yapmayınca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi okul yapıyor. Hikmet Uğraş döneminden sonra altyapıyla ilgili hiçbir şey yapılmadı. CHP’li yönetimle Çerkezköy’ün marka değeri artıyor.” ifadelerine yer verdi. Köprülü konuşmasını Kurban Bayramı’na yönelik iyi dilek ve temennilerle tamamladı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Omer keles
Omer keles - 2 yıl Önce

Siz gelseniz sanki yoneteceksiniz bence turkiye iyi yönetiliyor

valla
valla @Omer keles - 2 yıl Önce

Vallamı? giren belli değil, çıkan belli değil, gelen kandırıyor giden aldatıyor etrafımızda selamlaştığımız bi tane dost ülkemiz yok, herşey satılmış borçlar diz boyu, 4 milyon suriyeli ülkeye alınmış beleş maaşları vergisiz dükkanları var bide tokiden ev verilecek. Türkiye iyi yönetiliyor diyen bu garibana baksan vcebinde kaç para var? faturanı ödeyebiliyomusun?

Erdem
Erdem - 2 yıl Önce

Sen önce Tekirdağ'ı yönette ondan sonra AKP ye bok at Say'ın albayrak

İsmail
İsmail @Erdem - 2 yıl Önce

Çerkezköyde canı sıkılıp gezmeye çorluya tekirdağa gidersin demi? oralaı bu insanlar gezilecek hale getirdi senin akp n değil akkoyunlu!

Hasan
Hasan @Erdem - 2 yıl Önce

Valla akp ye ne atıldığını bilmemde vatandaş demokratik tercihini akp sizlikten yana kullanmış, herkesin gördüğü birşey kim ne atsın başka? çerkezköyde gördük 4 sene çivi çakılmayıp 5. sene kredi çekip kaldırımların yıkılıp yeniden yapıldığını gazetelere haber oldu ayağında ayakkabısı olmayan meclis üylerinin 2 senede bmw cip sahibi olduğu ne yolumuz var ne kaldırımımız var sokaklar karman çorman 10 senelik akp den kalan bu işte chp yemi yıkacan bunuda?

HALK
HALK - 2 yıl Önce

BUNA NE ZAMANDAN BERİ MUHALEFET PARTİ KARAR VERİR OLDU ACABA
BUNA SADE VE SADECE HALK SANDIKTA KARAR VERİR....

Hasan
Hasan @HALK - 2 yıl Önce

Adam zaten halkın sandıkta verdiği kararı hatırlatmış. Bu insanlar muhalefet bile olsa damdan düşmediler seninde söylediğin gibi halkın sandıkta verdiği kararla oraya geldiler!

Komikçiler
Komikçiler - 2 yıl Önce

Ahahaaaaa çok komik şaka olmuş. Tekirdağ genelinde yolların haline bakınca, Büyükşehirin yetki alalnında olan çerkezköyde dere ıslahını, kapaklı çevre yolunu merkezi hükmetin yaptığı yerde gerçekten güzel şakalar yapmış sayın başkan.

Vatandaş
Vatandaş @Komikçiler - 2 yıl Önce

Valla sizde o beyin oldukça herşeyi şaka zannetmeniz normal. Büyükşehir yasası ile birlikte DSİ ye verilen dereyi ve karayollarına ait çevre yollarını belediyenin zanneden kafadan böyle yorum çıkar. Adamlr çevre yoluna belediye bütçesinden aydınlatma yapmak istediler karayolları 160.000 lira hava parası istedi. sizde bu kafa oldukça alakasız işleri alakasız makamlardan bilip daha çok kahkha atarsınız. Bide sorun 10 sene buraları siz yönettiniz naptınız? siz yapsaydınızda bunlara kalmasaydı demi? siz becerememişsiniz 10 senede görülen sonuç budur adamlar yapıyor 3 sene olmuş dere islahı tamam..

irfan
irfan @Komikçiler - 2 yıl Önce

Tekirdağ genelinde yolların hali dedinde, saray yolunu görüyoruz, çerkezköydeki eski belediyenin bıraktığı yolları görüyoruz, dere islahını da 10 senelik belediyenin beceremediğini, çıkan kanunla dsi ye verildiğini dsi ninde iş yapmadığını görüyoruz kim yapacaktı ya papua yeni gine mi? arkadaş kanunla dereler dsi ye yollar karayollarına devredildi berlediyenin zaten yetkisi yokki orda şakamısınız siz yaşadığınız ülkeden bi haber uganda dan mı yazıyorsdunuz böyle salak şeyleri... birde kendi yazdığın acaipliklere gülmeye kalkmışsın.

Deniz
Deniz - 2 yıl Önce

Siz bırakın Tekirdağ'ı Çerkezköy ü yönetemiyorsunuz kaldı ki ülke yönetmek konusunda söz söylemek, siz kendinizdemisiniz?

Ayhan
Ayhan @Deniz - 2 yıl Önce

Sen kendindemisin? çerkezköyü 10 sene cinlermi yönetti? naptınız? yağmur yağınca paçalarını çoraba sokmadan gezemiyorsun çerkezköyde bunlarmı yaptı bunu?10 senelik belediyenizin yapamadıklarını adamlar 3 senede yaptı bide 9 sene boyunca 1 kuruş borç ödememişsiniz adamlar sizin 10 senelik belediyenizin bütün borçlarınıda ödüyor 3 senede 15 senelik belediyenin bütün işlerini sırtladılar. sana 3 koyun verseler güdemezsin saçma saçma konuşuyorsun git bi kahve falan iç ayıl bari.

çerkezköylü
çerkezköylü - 2 yıl Önce

Evet sayın Köprülü bu gidişle Çerkezköy'ü tekrar kaybedeceksiniz zira Kadir Albayrak'ın hiçbir vaadi ile ilgili çalışmalar başlamadı.Olimpik yüzme havuzu,Kültür merkezi,kapalı otopark hepsi hayal oldu.Kızlıpınar ile ilgili daha yeni çalışmalar başladı.Kadir Albayrak yüzünden 12 belediyeden rahat olarak 6 sını kaybedeceksiniz.

hasan
hasan @çerkezköylü - 2 yıl Önce

Adamlar planlandırmış projelendirmiş projelerine tarih koymuş. Siz zannediyorsunuz ki tak diye inşaat başlayacak. Ya daha geçen ay spor sahası yapılacak yeri millieğitim vermedi sıkıntı çıkardı ya. Adamları kolundan bacağından ordan burdan tutup engelleyen bürokratlar olmasa daha çok iş yapacaklar.10 senede yapılmamış herşeyi 3 senede bunlardan beklemekte zatn başka bi konu.


SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459