banner507

Amasyalılar Derneği’nde geniş katılımlı iftar

Tekirdağ Amasyalılar Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Muharrem Ayı dolayısıyla düzenlenen iftarda Amasyalılar bir araya geldi.

Amasyalılar Derneği’nde geniş katılımlı iftar
banner301
Tekirdağ Amasyalılar Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Muharrem Ayı dolayısıyla iftar programı düzenlendi.  Düzenlenen programda konuşan dernek Başkanı Ali Çelik “Bu programların devamını da yapacağız, emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış -
Tekirdağ Amasyalılar Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde Muharrem Ayı dolayısıyla düzenlenen iftarda Amasyalılar bir araya geldi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Pazar günü düzenlenen iftara CHP Tekirdağ Milletvekili ve aynı zamanda CHP Tekirdağ Milletvekili Adayı Dr.Candan Yüceer, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Birol Öztürk ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Tekirdağ Amasyalılar Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Çelik ile Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda Amasyalı katıldı.

DERNEK BAŞKANI ÇELİK TEŞEKKÜR ETTİ

banner287
İftar sonrasında bir konuşma yapan Tekirdağ Amasyalılar Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Derneği Başkanı Ali Çelik, “İkincisini düzenlediğimiz Muharrem Ayı iftarının devamını da yapacağız. Bugün burada bizi yalnız bırakmayan değerli misafirlerimize ve iftarımıza katkı sunan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

YÜCEER: ALEVİ YURTTAŞLARIN İNANÇLARI YOK SAYILIYOR

İftarın ardından CHP Tekirdağ Milletvekili Dr.Candan Yüceer’de bir konuşma yaptı. Ev sahipliği içim Çerkezköy Amasyalılar Derneği’ne teşekkür eden Yüceer “Muharrem ayı; matem ayı, yas ayıdır. Bunun tüm Türkiye tarafından bilinmesi ve buna saygı gösterilmesi gerekiyor. Ancak alevi yurttaşlarımızın ibadethaneleri halen kabul görülmüyor, görmezden geliniyor. Alevi yurttaşlarımızın inançları yok sayılıyor” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Ülkemizde her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğunu anlatan Yüceer “Birlik ve beraberliğimizi artırmalıyız. Kardeşliğimizi perçinlemeyiz” diye konuştu. Yapılan duanın ardından iftar programı sona erdi.   

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493