Camcı’dan KHK açıklaması

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, yaptığı yazılı basın açıklamasında son yayımlanan KHK’daki düzenlemeleri eleştirdi.

Camcı’dan KHK açıklaması
banner301

Çerkezköy Bakış - Yaptığı yazılan basın açıklamasında Camcı, ilk olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, Türk milletine  başsağlığı diledi.

CEZA VERMEYECEKSİN DİYOR

banner287
Camcı yaptığı yazılı açıklamanın devamında şunları kaydetti: Bildiğiniz üzere Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında 24 Aralık Pazar günü Resmi Gazete’de yayımlanan 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK), torba hükümlerle birçok alanda ‘düzenlemeler’ getirdi. 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 121. maddesi ‘Resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına bakmaksızın veya resmi bir görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler hakkında birinci fıkra hükümleri uygulanır’ diyor. Yani diyor ki, resmi sıfatı olsa da, olmasa da devletin herhangi bir görevlisi olmadan sokaktan geçen kişi ‘Ben terörle mücadele ediyorum’ diye üzerine vazife alıp suç işlerse buna ceza vermeyeceksin diyor.

OHAL KHK’SIYLA AFFEDİLMEKTİR
Camcı açıklamasının sonunda ise, “Bunlar militarist devletlerde, faşist devletlerde olur. Bizim gibi hukuk devletlerinde olmaz. Bu madde iktidar eliyle sivil silahlı çete kurma maddesidir. Bu madde iktidar eliyle sivil silahlı çetelere altyapı hazırlama maddesidir. Bu hüküm bir örtülü af getirmektedir. Geçmişte böyle suç işlemiş olanların kanun hükmünde kararnameyle, OHAL KHK’sıyla affedilmesidir. Darbe girişimine karıştı adı altında günahı olmayıp da öldürülenlerin hesabı ne olacak? Devlet bu hesabı sormakla da yükümlü ve sorumludur. Bu aynı zamanda bir cezadan muafiyet. Bu çok tehlikeli bir süreç.  İktidarı bu tehlikeli uygulamalardan derhal vazgeçmeye çağırıyoruz. Toplumu militarize eden, devleti militarize eden ve iktidar eliyle sivil silahlı çete oluşturmaya yarayacak bu düzenlemelerin derhal kaldırılması gerekir.” ifadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
ağası
ağası - 12 ay Önce

Keşki başkanı kendi milletvekilleri terörist cenazelerine katılırken,terör örgütlerini överken ve fethullahçı terör örgütü aleyhine açıklama yaparken de görebilsek.Galiba Chdp ögütleri kararnameyi bir blok halinde anlamamışlar yada anlamak işlerine gelmiyor,çocuklar bile anladı neyin ne olduğunu.Çünkü 15 Temmuz darbe,terör ve işgal eyleminin in başarılı olmasını istiyorlardu.Chdp deki rahatsızlık bundan

cevap
cevap @ağası - 12 ay Önce

cevap yazmaya bile gerek yok ama mecburen bu kadarını yazıyorum. dikkate alınmıyorsunuz

Kızılpınar'lı
Kızılpınar'lı - 12 ay Önce

Sayın Camcı, biz sizide biliyoruz. Önce PKK ile ortaklığınızı bi açıklayın. Ve KHK'da daha dikkatli okuyun. Aklımızla dalgamı geciyosunuz. Yalan yanlış bilgiler vermeyin. Neyin ne olduğunu iyi biliyoruz..

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493