CHP 93’üncü kuruluş yıldönümünü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 93.kuruluş yıl dönemi nedeniyle Cumyuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

CHP 93’üncü kuruluş yıldönümünü kutladı
banner301
Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 93. yıldönümü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinlikle konuşan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı “Şanlı partimizin 93. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla, başta Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm parti büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

TÖREN DÜZENLENDİ

Dün düzenlenen programa CHP Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Emre Köprülü, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca ve partililer katıldı.

ÇELENK SUNULDU

Tören, CHP İlçe Başkanlığı’nın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başladı. Çelenk sunumunun ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Akabinde CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı bir konuşma gerçekleştirdi.

“GURUR VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Camcı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün Cumhuriyetimizin Kurucusu olan Partimizin 93. Kuruluş Yılı’nda bir kez daha sizlerle birlikte olmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık ve onurlu tarihi anlamına da gelen Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi, bugün şanıyla şerefiyle 93. Yaşında. Yıkılan bir devletin enkazından yepyeni bir devlet oluşturarak, Türk halkı’nın şanlı tarihine yeni bir halka daha ekleyen Cumhuriyet Halk Partisi Cumhuriyetimiz ile yaşıttır. Çünkü esir edilmek istenen bir ulusun karanlık talihinin şanlı bir zaferle değiştirilip, ardından çağdaş bir devlet yapısıyla taçlandırıldığı Kurtuluş Savaşı’nda, parti örgütümüzün en önemli hayati rolü oynamıştır.

“ŞANLI MÜCADELEMİZE DAMGASINI VURMUŞTUR”

Zaferin kazanıldığı 9 Eylül gününün anlamının büyüklüğü dolayısıyla, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’in ilanının ardından dernek durumundaki yapıyı partiye dönüştürerek, kuruluşunu da 9 Eylül tarihinde ilan etmiştir. Buradan anlaşılacağı gibi, kökeni emperyalizme karşı mücadeleye dayanan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin şanlı mücadelesine damgasını vuran partidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 93 yıllık tarihinde, demokrasimiz bugüne dek pek çok partiler gördü. Bu partilerin hemen hepsi de ya zaman içinde kaybolup gitti ya da halkımızca tarihe gömüldü. CHP ise halkımızın teveccühü ile Cumhuriyetimiz ve demokrasimizin sembolü olarak, hala siyasi mücadelenin içindedir.”

“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olan Cumhuriyet Halk Partisi, işte bu noktada, taşıdığı tarihi görevinin verdiği sorumluluk ve ulusal bağımsızlık anlayışından kaynaklanan kararlılıkla, bugün de özgürlüğün, bağımsızlığın, kardeşlik ve barışın, ezilenlerin ve halkın, Cumhuriyet’in partisi olarak, yoluna yılmadan devam etmektedir. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu karanlık ortamda, Cumhuriyet değerleri içerisinde teslim alınamayan tek kale olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne yürek vermiş gönül dostları olarak, bu demokrasi mücadelesinde Kuva-yi Milliye ruhuyla saf tutuyoruz. Tarihinde emperyalizme ve işgalcilere karşı başkaldıran CHP bugün de yılmadan, usanmadan ve korkmadan Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmaya devam edecektir. Kuzey’den Güney’e, Doğu’dan Batı’ya, ‘bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeçesine’ yaşayan, sevginin, saygının esas olduğu, özgürlüklerin ve demokrasinin yaşam biçimi haline dönüştüğü, mutlu ve umutlu bir Türkiye hayalimiz, kararlı ve
banner287
tutarlı bir şekilde sürecektir

KARARLI BİR İKTİDAR MÜCADELESİ VERECEĞİZ

Son olarak, ülkemize aydınlık bir gelecek, halkımıza da layık olduğu bir yaşam sunmak için, kararlı bir iktidar mücadelesi vereceğimizi de bir kez daha vurgulamak istiyorum. Şanlı partimizin 93. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla, başta Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm parti büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. İlçe örgütümüzde, geçmiş dönemlerde görev yapmış tüm yol arkadaşlarıma ve partimize gönül veren siz değerli gönüldaşlarıma selam ve sevgilerimi sunuyorum. Bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum ve hepinizi saygıyla selamlıyorum.

İL BAŞKANI DA KONUŞMA YAPTI

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı’nın ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten kürsüye gelerek bir konuşma gerçekleştirdi. Ökten, yaptığı konuşmada özetle şu ifadelere yer verdi: “ Bugün, kökleri Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk cemiyetine uzanan, ruhunu Kuvay-ı Milliye ruhundan alan, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve İl Başkanı olmaktan onur ve gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşu’nun 93. Yılı kutlu olsun. CHP yeni bir devlet kurmanın, Atatürk tarafından kurulmasının onurunu ve gururunu taşıyan bir partidir. CHP vatanımızın kuruluşuna, ulusumuzun dirilişine ve çağdaş milletler seviyesinin üzerine çıkma mücadelesinde önce olmuş bir partidir. CHP bağımsızlığımızın, bölünmez bütünlüğümüzün, demokrasinin, laikliğin, aydınlanmanın, direnişin ve devrimin partisidir

“GÜCÜMÜZÜ ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ’NDEN ALIYORUZ”

Geçmişi şan ve şereflerle dolu olan partimiz, dün olduğu gibi bugün de Türkiye Cumhuriyetine içten ve dıştan gelebilecek tehlikelere, Cumhuriyetimizi koruma azim ve kararlılığındadır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir.’ Sözleri ilham kaynağımızdır. Gücümüzü partimizin de amblemi olan Atatürk İlke ve Devrimlerinden alıyoruz. CHP Genel Başkanlarından hiçbirisi, hiçbir güç tarafından bugüne kadar aldatılmamış, bundan sonra da aldatılmayacaktır. CHP Türkiye’nin birleştirici, bütünleştirici ve koruyucu gücü olmaya devam edecektir.’’

KÖPRÜLÜ: CHP FARKLIDIR

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten’in konuşmasının ardından Cumhuriyet Halk PartisiTekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Emre Köprülü de kürsüye gelerek bir konuşma gerçekleştirdi. Köprülü, yaptığı konuşmada şu ifadeler yer verdi: “Lafı çok uzatmadan, partimize ‘Doğum günün kutlu olsun!’ diyorum. Cumhuriyet Halk Partisi farklıdır. Cumhuriyet Halk Partisi bir masanın etrafında oturup imzalar atılarak kurulan bir parti değildir. Cumhuriyet Halk Partisi savaş meydanlarında, acıların içinde kurulmuş bir partidir. Ucu görünmeyen tünellerde, karanlık gecelerde, halka yol gösteren ışık olmuştur

“BİZ DEMOKRASİ NÖBETİNİ 19 MAYIS 1919’DAN BERİ TUTUYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 93. Kuruluş Yıl Dönümü aynı zamanda İzmir’in Kurtuluşu’nun 94. Yıldönümü’dür. Bu tarih rastlantı değildir. Manasını ise dikkatli gözlerle bakanlar anlayabilir. Biz böyle bir partinin temsilcileri olarak, taşıdığımız sorumlulukları biliyoruz. Son dönemde yaşanan kötü olaylardan sonra demokrasi nöbetleri tutuldu. Biz o demokrasi nöbetini 19 Mayıs 1919’dan beri tutuyoruz. Ve bu yolda aynı kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Ülkenin kurucu ayarlarıyla oynamanın nelere mal olduğunu hep birlikte gördük. Cemiyetleşmenin, cemaatleşmenin sonucu budur. 15 Temmuz haince bir kalkışma, bir saldırıdır. Hep birlikte edilen mücadele sayesinde def edilmiştir. Ama önemli olan şu ki, inşallah bunlardan ders çıkarılmıştır.” Konuşmaların ardından marşlar eşliğinde devam eden kutlamalar, partililerin toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2016, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurgül.
Nurgül. - 2 yıl Önce

Artık bu zulüme,bu ülke bi 93 sene daha katlanamaz,çabucak sizden kurtulmak ümidiyle inşallah...

Nilgün Kavraz
Nilgün Kavraz - 2 yıl Önce

Artık Gazi Mustafa Kemal'in arkasına sığınmaktan vazgeçin.
Sizler Atatürkçü ve Atatürk'ün izinden gidenler asla olamazsınız.
Değer sizler onun izinden gitseydiniz,bu milletin namusuna,birlik ve beraberliğine,bölünmez bütünlüğüne göz diken hain şerfsizlere karşı meydanlarda olurdunuz.
İnsanlara mesaj atarak evlerinizi terketmeyin söyleminiz sizin korkaklığınızın ve darbelerden medet beklediğiniz bir göstergesidir.
Atatürk'ü ağzınıza almayın,Vahap bey,CHP örgütünün Başkan'ı Engin bey ve yönetici CHPliler,vekilleriniz sizlerin artık hiçbir karşılığı yok.
Bu millet sizi korkak olarak,darbeden medet bekleyenler olarak asırlarca anacak.
Sizler bu ülkede dikili taşı olmayan milletin örf ve ananeleri ile dini ile uğraşan bunlar üzerinden siyaset yapmaya çalışan politikacılarsınız.
Millet sizi artık daha iyi tanıyor.
Teröristleri ziyaret edeceğinize gelip meydandaki siz dahil bütün Türk Milletinin namusunu koruyanları ziyaret etseydiniz..
Biz sizi tanıyoruz,artık bu boş laflara karnımız tok...

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

CHP denince akla gelen bir kaç şeyi sayalım hemen.
İnsana hizmeti esas almayan kendi ideolojisini millete zorla zorbalıkla benimsetmeye çalışan,
İnsanların dini inançları ile uğraşan,
Bu ülkede dikili taşı bile olmayan,
Pkklıları cezaevlerinde gidip ziyaret eden ama 15 temmuz gecesi kayıplara karışan,
Dersimin,Başbağların,Maraş olaylarının,Madımağın mimarı olan,
İnsanların ibadethanelerini ahıra çeviren,
Terör örgütü ile bağlantıları olan öğretmenleri açığa alan hükümete karşı teröristlere sahip çıkan,
Dahasını sayıcam ama yoruldum.
Bir kaçtanede millete faydalı icraatını sayalım ozaman: Malesef 93 yıl sadece kendilerine hizmet etmiş Bankası dahi olan ama halka hizmeti olmayan tek parti :)

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459