CHP Büyükşehir kararından memnun

CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık beraberinde İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte CHP Çerkezköy İlçe Yönetimi’ne iade-i ziyarette bulundu. Ana gündemini büyükşehir yasa tasarısının oluşturduğu ziyarette konuşan İl Başkanı Palabıyık, Tekirdağ’ın büyükşehir ilan edilecek olmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek kanunun getirdiklerini tek tek vatandaşlara anlatacaklarını söyledi.

CHP Büyükşehir kararından memnun
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi’nin yeni il yönetimi CHP Çerkezköy İlçe Yönetimi’ne iade-i ziyarette bulundu.
İL YÖNETİMİ ZİYARETTE BULUNDU
CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık beraberinde İl Yönetim Kurulu Üyeleri Nedim Akar, Şeref Çetin, Şevket Sadık Doğrukalp, Vecdi Dölek, Erdal Er, Ufuk Bekir Ersöz, Müzeyyen Gürkan, Özcan Kabak, Sedat Kaplan, Veysel Kaplan, Şerafettin Karbuz, Telat Keskin, Koray Kestam, Melike Sezgün, Levent Şentuna ve Gülşen Tufan ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’na dün saat 21.00’da ziyarette bulundu. CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın Özcan Sokak’ta taşındığı yeni yerinde gerçekleşen ziyarette İl Yönetimini CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, İl Genel Meclisi Başkan Vekili Sami İkizler, CHP Kapaklı Belde Başkanı Kenan Seçkin, belediye meclis üyeleri, CHP Çerkezköy İlçe ve Kapaklı Belde Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.
“YOĞUN GÜNLER YAŞADIK’’
İl Başkanı Recep Palabıyık, Tekirdağ’da il yönetimine seçildikten sonra kendilerini yoğun bir gündemin içinde bulduklarını söyleyerek “göreve geldikten sonra kendimizi belediyelerimizin düzenledikleri etkinliklerde bulduk. Sonrasında büyük kurultay sürecini yaşadık, ardından da Ramazan programlarına katıldık. Son olarak ise partimizin eğitim seminerinde bulunduk. Bu yoğun süreci yaşadıktan sonra da ilçe ve belde teşkilatlarımıza, belediyelerimize iade-i ziyarette bulunuyoruz.’’ Dedi.  
“BEKLEDİĞİMİZ ŞEKİLDE ÇIKTI’’
Ziyaretlerin ardından belediye başkanları, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleriyle bir araya geleceklerini ifade eden Recep Palabıyık, büyükşehir belediye yasa tasarısını değerlendireceklerini söyledi. Büyükşehir yasa tasarısının bekledikleri şekilde çıktığını ifade eden Palabıyık “yasa tasarısı hazırlanırken sürekli gelişmeleri takip ediyorduk. Hazırlık aşamasında bilgi sahibi oluyorduk. Netice itibariyle de yüzde 90 oranında beklediğimiz bir yasa tasarısı meydana geldi.’’ Diye konuştu.“KEYİF DUYUYORUZ’’
Tekirdağ’ın büyükşehir ilan edilecek olmasından keyif duyduklarını anlatan Recep Palabıyık, şöyle devam etti: “Büyükşehir öncesinde Tekirdağ, İstanbul’un arka bahçesi konumundaydı. Bölgemiz ile ilgili hazırlanan 1/25 binlik ve 1/100 binlik planları kendileri hazırlayıp, onaylatıyorlardı. İtiraz olmadığında da istedikleri gibi plan yapabiliyorlardı. Ancak, son yerel seçimlerde CHP’li meclis üyesi ve belediye başkanlarının sayısının artmasıyla birlikte itirazlar da arttı. İyiki de CHP yerel de güç kazanmış, aksi halde olumsuz gelişmeler ardı arkasına gelecekti’’
“SEÇMENİMİZE ANLATACAĞIZ’’
Büyükşehir yasa tasarısıyla bazı belde belediyelerin kapandığını, köy tüzel kişiliklerinin ise kaldırıldığını ifade eden Recep Palabıyık, “kapanacak belde belediyeler doğal olarak itirazda bulunacak. Köylerin tüzel kişilikleri kaldırıldı. Bu kararla birlikte meralar dışında köylülerin elindeki mallar çıkacak. Bunlar köylülerin gelir kapısıydı, bu şekilde de ellerinden çıkacaklar. Bizler de bu durumu vatandaşlarımızla paylaşacağız’’ diye konuştu.
banner287“ÇORLU RAHATSIZ’’
Palabıyık, Kapaklı’nın Karaağaç ve köylerle birleştirilerek yeni bir ilçe ön görülmesinin Çerkezköy kamuoyunda memnuniyetle karşılandığını anlatarak “görünen, Kapaklı’nın yeni ilçe olması memnuniyetle karşılanıyor. Ancak Çorlu, bölünme şeklinde rahatsızlık duyuyor. Bölünme şeklinde bakıldığında bir art niyet olduğu görülüyor’’ dedi.
“HEDEFİMİZ BÜYÜKŞEHİR’’
Hedeflerinin seçimlerde Büyükşehir Belediyesi’nin kazanmak olduğunu ifade eden Recep Palabıyık, bu hedef doğrultusunda da çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.
“ÇİFTÇİLERİN ELİNDEN ARAZİLER ÇIKIYOR’’
Palabıyık, iktidarın politikasını da eleştirerek “AK P zihniyeti rant üzerine kuruludur. Trakya’da tüm araziler hızla el değiştiriyor. Özellikle bazı yabancı menşeli bankalara borçlandırılan çiftçilerin elinden araziler çıkıyor.’’ İfadelerini kullandı.
DÖNMEZ TEŞEKKÜR ETTİ
CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek İl Başkanı Recep Palabıyık ile İl Yönetim Kurulu Üyeleri’ne ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
“BİZ HAZIRIZ TEŞKİLATIMIZ DA HAZIR’’
Büyükşehir Belediye taslağında Kapaklı’nın Karaağaç ve köylerle birleştirilerek yeni bir ilçe olarak ön görülmesini olumlu bulduklarını ifade eden Başkan Dönmez, “artık iki ilçemiz olmuş oldu. Bizler CHP kadroları olarak, hem Çerkezköy’ü hem de Kapaklı’yı kazanmak adına elimizden geleni yapacağız’’ dedi. Çerkezköy ve Kapaklı’yı kazanmanın beraberinde CHP’ye büyükşehir’i kazandıracağını ifade eden Metin Dönmez, .’’Biz hazırız, teşkilatlarımız da hazır.’’ İfadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493