CHP: Darbelerin karşısındayız 

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Teşkilatı, darbe girişimine düzenlediği ortak basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

CHP: Darbelerin karşısındayız 
banner301
Darbe girişimi karşısında Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilk andan itibaren karşı duruşunu net bir şekilde ortaya koyduğunu belirtilen açıklamada “Cumhuriyet Halk Partisi olarak darbe karşıtı duruşunun yanı sıra Cumhuriyete ve Demokrasiye olan inancının başta Genel Başkanımız olmak üzere, örgütlerimiz ve bütün üyelerimizle sürdürmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.  

Çerkezköy Bakış - Cumhuriyet Halk Partisi darbe girişimini basın açıklamasıyla kınadı. 

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ 
Tekirdağ İl Başkanlığı’nda düzenlenen ortak basın toplantısına CHP İl Başkanı Recep Ökten, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilçe belediye başkanları ile CHP ilçe başkanları katıldı.  

“DURUŞUMUZU SERGİLEDİK” 
banner287
Ülkemizde sahneye konan darbe girişimi karşısında Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilk andan itibaren karşı duruşunu net bir şekilde ortaya koyduğunu belirtilen açıklamada “93 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca darbelere hep karşı olan partimiz, darbe girişiminin başladığı andan itibaren karşı duruşunu bir kez daha sergilemiştir. 
Genel Başkanımızın yaptığı açıklama ile birlikte parti yöneticilerimizin genel merkezde gelişmeleri takip ettiği sırada, Ankara’da bulunan Milletvekillerimiz süratle parlementoya giderek darbeye karşı kararlı duruşumuzu orada da sergilemişlerdir.” denildi.  

“KARARLI İNANCIMIZ SÜRECEK” 
Açıklamada, yaşanan bu olayın bir kez daha demokratik parlementer sistemin önemini gösterdiği belirtilerek “Cumhuriyet Halk Partisi olarak darbe karşıtı duruşunun yanı sıra Cumhuriyete ve Demokrasiye olan inancının başta Genel Başkanımız olmak üzere, örgütlerimiz ve bütün üyelerimizle sürdürmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Bu anlayışla, siyasi partilerimizin kararlılıklarının yanı sıra parti farkı gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızın ortaya koyduğu tavırla darbe girişimi başarısızlığa uğratılmıştır. Güvenlik güçlerinin sağduyulu ve darbeyi önleyici girişimlerinin de altını çizmek gerekir.  

“GAZİLİK ÜNVANINI BİR KEZ DAHA HAK ETMİŞTİR” 
Ulusal Kurtuluş Mücadelesi sırasında Polatlı’da top seslerinin Meclis de yankılandığı anda Meclis çalışmalarını sürdüren ve Gazi Meclis söylemini hak eden Türkiye Büyük Millet Meclisi, dün gece maalesef darbecilerin top atışlarına hedef olmuştur. Gazi Meclis dün Milletvekilleriyle bir kez daha Gazilik ünvanını hak etmiştir. Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi ve saygılarımızı sunarız.” ifadelerine yer verildi. 

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 05:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Darbe Karşıtı Sıradan Bir Vatandaş
Darbe Karşıtı Sıradan Bir Vatandaş - 2 yıl Önce

Zaten Karşısında olduğunuzu Biliyoruz
Çünkü Kaybeden tarafta olmak ietemssiniz
Duruma göre hareket etmeye devam edin

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 2 yıl Önce

Darbe Halk ve Hükümet tarafından durdurulduktan sonramı karşısındasınız...Güldürmeyin bizi. Yalancısınız. Halk sizi biliyor.
dört gözle beklediniz darbe amacına ulaşsında sokağa döküln diye..
Evlerinizden çıkmayın diye attığınız mesajı dünya biliyor.
Gazi Mustafa Kemalin arkasına gizlenmiş sahte Atatürkçüler,Atatürk sizin gibi evine çekilip beklemedi. Cesurca çıktı savaştı. Siz KORKAKSINIZ......

vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

Siz uyuyun düğünlerde gezin gidin teşkilatta açıklama yapın siz darbe yapanlarla bir olun gelip vatandaşınla bir olup nöbet tutma sizin gibi yönetici olmaz olsun

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Demokrasi bekçisi ve askeri darbelere karşı olduğunu söyleyen chp yönetimini ve sayın Belediye başkanımızı zoraki bir açıklamanın haricinde hiç bir yerde göremedik. Sizin tepkiniz bu mudur.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner306