CHP Dünya Barış Günü’nü kutladı

CHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, ‘1 Eylül Dünya Barış Günü’ dolayısıyla basın açıklamasında bulundu.

CHP Dünya Barış Günü’nü kutladı
banner301
Çerkezköy Bakış - CHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, ‘1 Eylül Dünya Barış Günü’ dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. Alaca, barışın huzur olduğunu söyleyerek, “Barış, en büyük zenginliktir. Barış, insanların, ırklarına, dillerine, dinlerine, mezheplerine bakmaksızın, kardeşçe, bir arada yaşamalarının adıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partili Kadınlar; Dün, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün seslendiği gibi, bu günde, Türkiye’ye ve tüm Dünyaya sesleniyoruz; Yurtta Barış, Dünyada Barış,  Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey diyoruz.” şeklinde konuştu.

“BARIŞ HUZURDUR, SEVGİDİR, PAYLAŞMAKTIR”

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, önceki gün yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: Barış; huzurdur, paylaşmaktır, sevgidir. Barış, en büyük zenginliktir. Barış, insanların, ırklarına, dillerine, dinlerine, mezheplerine bakmaksızın, kardeşçe, bir arada yaşamalarının adıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partili Kadınlar; Dün, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün seslendiği gibi, bu günde, Türkiye’ye ve tüm Dünyaya sesleniyoruz; Yurtta Barış, Dünyada Barış,  Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey.

“SAVAŞ GÖÇTÜR, YOKSULLUKTUR, ŞİDDETTİR”
banner287

Alaca açıklamasının devamında ise, “Biz, hiç bir ananın, hiç bir çocuğun, gözyaşı dökmediği bir dünyaya inandık, Bir araya geldikçe güçleneceğimize çoğalacağımıza inandık, Derdimizi acımızı sevincimizi paylaşmaya inandık, dayanışarak mutlu olacağımıza inandık.  Helal ekmekle kurulan sofralara, sevgiyle yürekle paylaşmaya inandık. Savaş kadınlar için, acıdır, yakandır, kavurandır. Biz kadınlar, evlat acısı, kardeş acısı, eş acısı, insan acısı, yaşamak istemiyoruz. Evlerinde oynayan, uyuyan çocukları, öldüren bombalar , hem çocuklarımızı, hem biz anaların yüreklerini parçalar.Savaşlar, göçtür, yoksulluktur, şiddettir. Bizler evlerimizde, huzur içinde yaşamak istiyoruz. Savaş çocuklarımız için, korkudur, çaresizliktir yok oluştur.
Barışta, oğullar babalarını, savaşta babalar oğullarını kaybeder. (Krezüs) Savaş, yaşamın da, doğanın da, dünyanın da, dengesini bozar. Geldiğimiz süreçte, Ülkemizde ve Ortadoğu’da, Barış’a her zamankinden çok ihtiyacımız var. Geldiğimiz süreçte, Ekmek kadar, Su kadar Barış’a ihtiyacımız var. Biz Cumhuriyet Halk Partili Kadınlar;  Ölümün değil yaşamın tarafındayız...

“KARŞIYIZ”

Alaca son olarak, “Savaşa karşı, Barış’ı, Baskı şiddet ve zora karşı, özgürlükleri ve demokrasiyi, Yolsuzluğa, hırsızlığa ve sömürüye karşı adaleti ve eşitliği savunuyoruz. Dünya barışını tehdit eden her türlü terörü lanetliyoruz. Şiddetin her türlüsüne karşı çıkıyoruz. Bu yüzden, savaşın, ölümlerin, bizi birbirimizden daha uzağa savurmaması için, Yaşanacak Bir Türkiye için, Hemen Şimdi Barış… Ebediyen Barış diyoruz. 1 Eylül Dünya Barış Günümüz Kutlu Olsun. Yurtta ve Dünyada, kalıcı barışa vesile olsun".

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306