CHP pazar günü referanduma gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Yönetimi, Veliköy ile Kızılpınar’ın Çerkezköy’e, Karaağaç Beldesi ile köylerin de Kapaklı’ya bağlanmasını ön gören Büyükşehir yasa tasarısını vatandaşlara soracak. Pazar günü Kızılpınar, Karaağaç ile Veliköy Belediye önüne kurulacak sandıklarda vatandaşlar ‘belediyem kapatılsın’ veya ‘belediyem kapatılmasın’ yönünde oy kullanacak.

CHP pazar günü referanduma gidiyor
banner301
• ESMA KURTULUŞ
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Yönetimi Büyükşehir yasa tasarısını beldelerdeki vatandaşlara soracak.
“GENEL MERKEZİN TALİMATI’’
CHP Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Uğur Duran, önceki akşam ilçe teşkilatında yaptığı açıklamada pazar günü belde Kızılpınar, Karaağaç ile Veliköy’de referanduma gideceklerini söyledi. Tekirdağ’ın da aralarında bulunduğu 13 belediyenin büyükşehir statüsüne kavuşması ve bu kapsamda köy ve beldelerin kapatılmasına ilişkin parti genel merkezinin harekete geçtiğini belirten Duran, “Genel merkezimiz bizlerden bu konu hakkında bir referandum yaparak bu beldelerde yaşayan halkların fikirlerini öğrenmemizi talep etti.Bizler de bununla ilgili olarak Karaağaç, Veliköy ve Kızılpınar’da 21 Ekim Pazar günü referanduma gideceğiz.’’ İfadelerini kullandı.
banner287
“GİZLİ OY AÇIK TASNİF’’
Duran, belirtilen tarihte belde belediye binalarının önüne sandık koyacaklarını ifade ederek, “Sandık başında görevlilerimiz de bulunacak. Oylar saat 10.00 ile 17.00 arasında kullanılacak. Oy pusulasında ise ‘belediyem kapatılsın’ ve ‘belediyem kapatılmasın’ diye 2 seçenek bulunacak. Oylama gizli olarak kullanılacak olup, açık tasnif yapılacak. Bizler de bu şekilde buralarda yaşayan vatandaşların gerçek fikirlerini öğrenip, doğru bilgileri genel merkeze ileteceğiz. ’’ Diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493